SUBSCRIBE NOW
$5 for 3 months. Save 83%.
SUBSCRIBE NOW
$5 for 3 months. Save 83%.

York-Adams sports scoreboard for Thursday, Sept. 24

STEVE HEISER
717-505-5446/@ydsports
A group of  Northeastern cross country runners make their way along the course as the Bobcats host Dover, 
Thursday, September 24, 2020.
John A. Pavoncello photo

Following is the high school sports schedule for Thursday, Sept. 24. Scores will be updated as they become available.

HIGH SCHOOL GIRLS’ VOLLEYBALL

Spring Grove 3, Red Lion 0

York Suburban 3, West York 0

Eastern York 3, Kennard-Dale 0

Dallastown 3, Northeastern 1

Littlestown 3, York Tech 0

Delone Catholic 3, Hanover 0

Bermudian Springs 3, Fairfield 0

Susquehannock 3, York High 0

Central York 3, Dover 0

HIGH SCHOOL BOYS’ CROSS COUNTRY

Northeastern 21, Dover 36

Littlestown 24, Biglerville 31

Delone Catholic 25, Fairfield 31

Kennard-Dale 16, New Oxford 46

West York 25, Eastern York 34

Dallastown 18, Red Lion 42

Susquehannock at Gettysburg, 4:30 p.m. PPD. Tuesday, Oct. 20.

Bermudian Springs at York Catholic, 4:30 p.m.

Central York at South Western, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS’ CROSS COUNTRY

Northeastern 15, Dover 50

Littlestown 13, Biglerville 15

Delone Catholic 15, Fairfield 50

New Oxford 15, Kennard-Dale 50

Eastern York 17, West York 38

Dallastown 18, Red Lion 44

Susquehannock at Gettysburg, 4:30 p.m. PPD. Tuesday, Oct. 20.

Bermudian Springs at York Catholic, 4:30 p.m.

Central York at South Western, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS’ SOCCER

Central York 1, Dallastown 0

Susquehannock 7, Eastern York 0

Northeastern 4, York High 0

Fairfield 3, Bermudian Springs 2, 2-OT

York Suburban 3, New Oxford 0

Red Lion 2, Dover 2, F-2OT

Mount Calvary Christian at Christian School of York, 5:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS’ SOCCER

Central York 2, Dallastown 1

York Suburban 7, New Oxford 2

Littlestown 6, Hanover 0

Red Lion 5, Dover 0

Susquehannock 4, Eastern York 0

Fairfield at Bermudian Springs, 6:30 p.m.

Christian School of York at Lancaster County Christian, 4 p.m.

HIGH SCHOOL GOLF

York-Adams Division I Tournament at Spring Grove (Hanover Country Club): Team: 1. Central York (314). 2. Dallastown (326). 3. Spring Grove (333). 4. South Western (334). 5. Northeastern (337). 6. Red Lion (357). 7. New Oxford (368). Individual medalist: Spring Grove's Karl Frisk (71).

York-Adams Division II Tournament at Kennard-Dale (Pleasant Valley Golf Course): Team: 1. Susquehannock (336). 2. Dover (340). 3. Kennard-Dale (342). 4. West York (350). 5. York Suburban (356). 6. Eastern York (360). 7. Gettysburg (401). Individual medalist: Susquehannock's Sam Elsen (76). Note: Susquehannock clinched the D-II title.

York-Adams Division III Tournament at York Catholic (Honey Run Golf Course): Team: 1. Delone Catholic 9343). 2. York Catholic (359). 3. Hanover (397). 4. York Tech (399). 5. Bermudian Springs (405). 6. Fairfield (449). Individual medalist: Patrick Doran (79).

HIGH SCHOOL FIELD HOCKEY

York Tech at Fairfield, 5:30 p.m.