LINKEDINCOMMENTMORE

Following is the York-Adams sports schedule for Tuesday, Sept. 25. Some events have already been postponed or canceled. Check back later for updates and scores:

HIGH SCHOOL FIELD HOCKEY

Central York 5, Northeastern 0, F

Red Lion 5, Spring Grove 0, F

Cedar Crest 2, Dallastown 1, F

Susquehannock 3, York Suburban 0, F

Bermudian Springs at Gettysburg, 5:30 p.m. PPD. Tuesday, Oct. 2, 5:30 p.m.

Delone Catholic at Biglerville, 7 p.m. PPD. Tuesday, Oct. 2, 6 p.m.

Hanover at Fairfield, 5 p.m. PPD. Tuesday, Oct. 16, 5 p.m.

Dover at New Oxford, 4:15 p.m. PPD. Saturday, Sept. 29, 10 a.m.

Eastern York at West York, 4:15 p.m. PPD. TBA.

HIGH SCHOOL BOYS’ SOCCER

Susquehannock 4, Kennard-Dale 0, F

South Western 0, Red Lion 0, F

Northeastern 2, Spring Grove 0, F

West York 5, York Suburban 1, F

Eastern York 1, Gettysburg 1, F

Biglerville at Fairfield, 5 p.m. PPD. Saturday, Oct. 6, 11 a.m.

York High at Littlestown, 6:30 p.m. PPD. Monday, Oct. 15, 4:30 p.m.

New Oxford at Central York, 7 p.m. PPD. Friday, Oct. 12, 5:30 p.m.

Bermudian Springs at York Catholic, 4:15 p.m. PPD. Wednesday, Sept. 26, 4:15 p.m.

Delone Catholic at Hanover, 5:30 p.m. PPD. Saturday, Oct. 6 , 2 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS’ SOCCER

Littlestown 7, York High 1, F

Bermudian Springs 5, York Catholic 3, F

York Suburban 5, West York 1, F

Gettysburg 7, Eastern York 2, F

Northeastern 3, Spring Grove 2, F

Susquehannock 3, Kennard-Dale 1, F

Biglerville at Fairfield, 7 p.m. PPD. Saturday, Oct. 6, 9 a.m.

Central York at New Oxford, 4:30 p.m. PPD. Friday, Oct. 12, 4:30 p.m.

Delone Catholic at Hanover, 7 p.m. PPD. Saturday, Oct. 6, 3:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS’ VOLLEYBALL

York Catholic 3, Milton Hershey 0, F

Gettysburg 3, York High 0, F

West York 3, York Suburban 0, F

Dallastown 3, Spring Grove 0, F

Delone Catholic 3, York Tech 0, F

Eastern York 3, Susquehannock 0, F

Littlestown 3, Bermudian Springs 1, F

Hanover 3, Fairfield 0, F

Dover 3, Northeastern 0, F

Kennard-Dale 3, New Oxford 1, F

Central York 3, Red Lion 0, F

HIGH SCHOOL GIRLS’ TENNIS

Gettysburg at Bermudian Springs, 4 p.m. PPD. Thursday, Sept. 27, 4 p.m.

Red Lion at Spring Grove, 4 p.m. PPD. Thursday, Sept. 27, 4 p.m.

South Western at Dover, 4 p.m. PPD. Monday, Oct. 1, 4 p.m.

York Country Day at Biglerville, 4 p.m. PPD. TBA.

York Catholic at Hanover, 4 p.m. PPD. Monday, Oct. 1, 4 p.m.

New Oxford at Donegal, 4 p.m. Canceled.

Columbia at West York, 4 p.m. Canceled.

HIGH SCHOOL CROSS COUNTRY

At York Tech: Team Boys: 1. Dallastown, 3-0. 2. Red Lion, 2-1. 3. York Tech, 1-2. 4. Littlestown, 0-3. Team Girls: 1. Dallastown, 3-0. 2. Red Lion, 2-1. 3. York Tech, 0-2. 3. Littlestown, 0-2. Top Individual Boys' Finishers: 1. Sean Smith, YT, 17:50. 2. Rory McCleary, Dt, 18:07. 3. Dakota Kline, YT, 18:09. Top Individual Girls' Finishers: 1. Emily Schuler, Dt, 18:53. 2. Kiersten Lloyd, RL, 19:15. 3. Alison Myers, Dt, 20:23. 

At Gettysburg: Team Boys: 1. York Suburban, 4-0. 2. Gettysburg, 3-1. 3. Central York, 2-2. 4. Susquehannock, 1-3. 5. Dover, 0-4. Team Individual Boys' Finishers: 1. Jarrett Raudensky, YS, 17:18; 2. Jordan Ohl, YS, 17:28; 3. Cole Adams, YS, 17:30. Team Girls: 1. Gettysburg, 4-0. 2. York Suburban, 3-1. 3. Susquehannock, 2-2-. 4. Dover, 1-3. 5. Central York, 0-4. Team Individual Girls' Finishers: 1. Hannah Hogan, Dover, 20:30; 2. Courtney Ohl, YS, 20:46; 3. Olivia Gemma, CY, 21:08;

Spring Grove, Kennard-Dale, Bermudian Springs at Fairfield, 4:30 p.m. PPD. Thursday, Oct. 4, 4:30 p.m.

West York, Eastern York at New Oxford, 4:30 p.m. PPD. Thursday, Sept. 27, 4:30 p.m.

York Catholic, South Western, Northeastern, Delone Catholic at Biglerville, 4:30 p.m. PPD. TBA.

 

LINKEDINCOMMENTMORE