LINKEDINCOMMENTMORE

Following is the York-Adams high school and college sports schedule for events of Tuesday, April 30. Scores will be posted as they become available.

HIGH SCHOOL BOYS’ TRACK AND FIELD

West York 97, Dover 53, F

Bermudian Springs 79, York Tech 71, F

Fairfield 76, Littlestown 70, F

New Oxford 103, Gettysburg 43, F

Susquehannock 111, Kennard-Dale 39, F

Biglerville 132, Steel-High 17, F

Central York 95, York High 36, F

South Western 117, Northeastern 33, F

York Suburban 86, Eastern York 60, F

HIGH SCHOOL GIRLS’ TRACK AND FIELD

Dover 82, West York 64, F

Bermudian Springs 123, York Tech 27, F

Gettysburg 97, New Oxford 53, F

Fairfield 106.5, Littlestown 42. 5, F

Susquehannock 128.5, Kennard-Dale 21.5, F

Biglerville 135, Steel-High 6, F

Central York 122, York High 17, F

South Western 118, Northeastern 32, F

York Suburban 104.3, Eastern York 45.7, F

HIGH SCHOOL BOYS’ LACROSSE

York Suburban 23, Kennard-Dale 3, F

Susquehannock 17, Dover 0, F

Northern York 10, New Oxford 6, F

Red Lion 21, Dallastown 9, F

South Western 9, Spring Grove 8, F

York Catholic 20, Delone Catholic 9, F

Eastern York 13, West York 10, F

HIGH SCHOOL GIRLS’ LACROSSE

South Western 22, Spring Grove 3, F

Eastern York 16, West York 15, F-OT

Susquehannock 18, Dover 4, F

Dallastown 12, Red Lion 9, F

Kennard-Dale 19, York Suburban 1, F

HIGH SCHOOL BOYS’ VOLLEYBALL

York Suburban 3, New Oxford 0, F

Central York 3, Dover 0, F

Red Lion 3, Spring Grove 0, F

Northeastern 3, Eastern York 0, F

Dallastown 3, West York 1, F

Susquehannock 3, Kennard-Dale 0, F

HIGH SCHOOL BASEBALL

Biglerville 10, York High 0, F-5

Conestoga Christian 10, Christian School of York 0, F

New Oxford 7, Bermudian Springs 3, F

Delone Catholic 9, Bishop McDevitt 8, F-8

HIGH SCHOOL SOFTBALL

Kennard-Dale 16, Hanover 1, F-5

Dover 5, York Suburban 1, F

Dallastown 8, Red Lion 1, F

Biglerville 20, York High 5, F

Bishop McDevitt 6, Delone Catholic 3, F

Bermudian Springs 1, New Oxford 0, F

HIGH SCHOOL BOYS’ TENNIS

York-Adams League Doubles Tournament

Semifinals, Finals and Consolations

Class 3-A champs: Dallastown's Jonathan Burns and Sebastian May.

Class 2-A champs: West York's Augie Citrone and Jack Citrone.

COLLEGE WOMEN’S LACROSSE

CAC Tournament Semifinals

York 12, Mary Washington 11, F

COLLEGE BASEBALL

Susquehanna 9, York 8, F

 

LINKEDINCOMMENTMORE