LINKEDINCOMMENTMORE

TRACK AND FIELD

YORK-ADAMS PERFORMANCE SHEET

FRIDAY’S LEAGUE MEET AT DALLASTOWN

Boys

100: 1. Thomas (DT), 10.74; 2. Dorsey (YH), 10.84; 3. Hayes (SG), 11.04.

200: 1. Dorsey (YH), 21.70; 2. Thomas (DT), 21.94; 3. Jessup (RL), 22.44.

400: 1. Jessup (RL), 49.90; 2. Becker (NO), 51.95; 3. Strausbaugh (NO), 52.37.

800: 1. Keefe (DC), 2:00.70; 2. Allinger (G), 2:00.94; 3. Trepanier (DT), 2:01.33.

1600: 1. Warehime (SG), 4:34.11; 2. Ohl (YS), 4:34.89; 3. Hirneisen (G), 4:36.44.

3200: 1. Gable (DT), 10:03.75; 2. Buzynski (CY), 10:09.70; 3. Kelly (NE), 10:11.14.

110 hurdles: 1. Smith (RL), 15.04; 2. Herr (LT), 15.04; 3. Buhr (NO), 15.15.

300 hurdles: 1. Herr (LT), 39.19; 2. Buhr (NO), 39.20; 3. Rohrbaugh (BS), 40.00.

400 relay: 1. Dallastown, 43.52; 2. York High, 43.58; 3. Red Lion, 43.64.

1600 relay: 1. Red Lion, 3:28.94; 2. York Suburban, 3:29.69; 3. New Oxford, 3:31.24.

3200 relay: 1. York Suburban, 8:20.90; 2. Dallastown, 8:24.40. 3. New Oxford, 8:26.40.

High jump: 1. Byers (BS), 6-8; 2. Wilson (YS), 6-6; 3. Willis (NE), 6-6.

Pole vault: 1. Heinbaugh (F), 13-6; 2. Pecaitis (G), 13-0; 3. Fryar (YS), 13-0.

Long jump: 1. Clabaugh (DC), 21-8; 2. Martin (SG), 21-7 1/4. 3. Janneh (NO), 20-11.

Triple jump: 1. Hamilton (NE), 45-9; 2. Hayes (SG), 44-9. 3. Hafner (NO), 44-1.

Shot put: 1. Zimmerman (F), 52-4; 2. Fields (SW), 51-7 1/2; 3. Taylor (RL), 46-3 1/2.

Discus: 1. Fields (SW), 153-6; 2. Price (CY), 145-2. 3. Almoney (DC), 143-4.

Javelin: 1. Leonard (DC), 174-5; 2. Pecaitis (G), 162-1; 3. Stine (RL), 157-3.

Girls

100: 1. Owens (DT), 12.24; 2. Whiteleather (DC), 12.56; 3. Heinbaugh (F), 12.57.

200: 1. Owens (DT), 25.34; 2. Ollis (KD), 25.88; 3. Heinbaugh (F), 26.12.

400: 1. Ollis (KD), 58.84; 2. Clabaugh (DC), 1:00.67; 3. Myers (EY), 1:00.74.

800: 1. Schraudner (NE), 2:20.12; 2. Oaster (G), 2:21.80; 3. Lloyd (RL), 2:23.38.

1600: 1. Schuler (DT), 5:05.50; 2. Warrender (NE), 5:06.01; 3. Lloyd (RL), 5:11.30.

3200: 1. Warrender (NE), 11:00.80; 2. McLain (EY), 11:01.38; 3. Schuler (DT), 11:09.03.

100 hurdles: 1. Mulder (DO), 15.44; 2. Dekker (NE), 15.62; 3. White (DO), 15.86.

300 hurdles: 1. Kline (SG), 48.14; 2. Mulder (DO), 48.60; 3. Pyles (BS), 49.11.

400 relay: 1. Dallastown, 49.94; 2. South Western, 50.34; 3. West York, 50.56.

1600 relay: 1. South Western, 4:12.31; 2. Delone Catholic, 4:13.00; 3. Eastern York, 4:14.34. 3200 relay: 1. Dallastown, 9:51.20; 2. Eastern York, 9:57.04; 3. Dover, 10:11.26.

High jump: 1. Spangler (BS), 5-4 1/4; 2. Brooks (SW), 5-4; 3. Malesky (DC), 5-2.

Pole vault: . Crane (CY), 11-0; 2. Malesky (DC), 10-7; 3. Phillips (F), 10-6.

Long jump: 1. Thomas (WY), 18-2 1/4; 2. Currier (EY), 17-9; 3. Heinbaugh (F), 17-0 1/2.

Triple jump: 1. Te. Thomas (WY), 39-4 1/2; 2. Baddick (G), 36-2; 3. Marshall (SW), 35-11 1/2.

Shot put: 1. McCaskill (SG), 41-1 1/2; 2. Ball (SG), 36-1; 3. Dolce (DC), 35-8.

Discus: 1. Kling (RL), 150-7; 2. Eckard (DO), 134-10; 3. Seig (G), 109-6.

Javelin: 1. Ball (SG), 147-9; 2. Seig (DC), 120-6; 3. Sentz (G), 119-5.

LINKEDINCOMMENTMORE