LINKEDINCOMMENTMORE
District 3 playoffs

BOYS' SOCCER

Class AAA

Saturday's Final

(4) Central York (22-2) vs. (3) Lower Dauphin (20-1-1) at Hersheypark Stadium, 7:30 p.m.

CLASS AA

Thursday's Final

(1) Gettysburg (21-0) vs. (3) Lancaster Mennonite (18-3-1) at Hersheypark Stadium, 7:30 p.m.

Saturday's Third-Place Game

(4) Susquehannock (14-7) vs. (2) Fleetwood (18-3) at Northeastern, 7 p.m.

CLASS A

Saturday's Final

(1) Tulpehocken (21-2) vs. (3) Camp Hill (18-3) at Hersheypark Stadium, 1:30 p.m.

Saturday's Third-Place Game

(4) West Shore Christian (17-3-1) vs. (2) Lancaster Country Day (20-2) at Northeastern, 3 p.m.

GIRLS' SOCCER

Class AAA

Saturday's Final

(1) Cumberland Valley (22-0) vs. (6) Daniel Boone (16-2-2) winner at Hersheypark Stadium, 5:30 p.m.

CLASS AA

Saturday's Final

(1) Northern York (19-2) vs. (2) Fleetwood (18-1-3) at Hersheypark Stadium, 3:30 p.m.

Saturday's Third-Place Game

(5) Susquehannock (14-4-2) vs. (6) ELCO (16-5-1) at Northeastern, 5 p.m.

CLASS A

Thursday's Final

(1) Trinity (18-1-1) vs. (2) York Catholic (14-4) at Hersheypark Stadium, 5:30 p.m.

GIRLS' VOLLEYBALL

Class aaa

Thursday's Semifinals

Garden Spot vs. Hempfield at Central York, 7:30 p.m.

Central York vs. Cumberland Valley at Dallastown, 6 p.m.

CLASS AA

Thursday's Semifinals

Delone Catholic vs. York Suburban at Dallastown, 7:30 p.m.

Berks Catholic vs. Susquehannock at Hempfield, 7:30 p.m.

CLASS A

Thursday's Semifinals

High Point Baptist vs. York Catholic at Hempfield, 6 p.m.

Lititz Christian vs. Conestoga Christian at Central York, 6 p.m.

FIELD HOCKEY

class aaa

Wednesday's Semifinals

Penn Manor 4, Hershey 0

Palmyra 2, Lower Dauphin 1

Saturday's Final

(1) Penn Manor (22-1) vs. (3) Palmyra (21-2) at Milton Hershey, 3 p.m.

Saturday's Third-Place Game

(5) Hershey (14-4-1) vs. (3) Lower Dauphin (17-3-1) at Lower Dauphin Middle School's Kreiser-Hallman Field, 3 p.m.

CLASS AA

Wednesday's Semifinals

Twin Valley 1, Greenwood 0

Donegal 5, Boiling Springs 0

Wednesday's Consolation Semifinals

Manheim Central 1, Bermudian Springs 0

Oley Valley 4, East Pennsboro 2

Saturday's Final

(1) Twin Valley (23-1) vs. (2) Donegal (24-0) at Milton Hershey, 1 p.m.

Saturday's Third-Place Game

(5) Greenwood (18-3) vs. (6) Boiling Springs (17-3) at Lower Dauphin Middle School's Kreiser-Hallman Field, 1 p.m.

Saturday's Fifth-Place Game

(4) Manheim Central (18-4) vs. (10) Oley Valley (16-5) at Lower Dauphin Middle School's Pollock Field, 1 p.m.

LINKEDINCOMMENTMORE