SUBSCRIBE NOW
$5 for 3 months. Save 83%.
SUBSCRIBE NOW
$5 for 3 months. Save 83%.

Local sports calendar

York Dispatch
YorkDispatch
Calendar

MONDAY

HIGH SCHOOL BOYS' SOCCER

York Country Day at Fairfield, 4 p.m.

Boiling Springs at Bermudian Springs, 6:30 p.m.

Spring Grove at Waynesboro, 6:30 p.m.

Biglerville at Susquehannock, 7 p.m.

Littlestown at Dover, 7 p.m.

West York at Cumberland Valley, 7 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' SOCCER

York Country Day at Linden Hall, 4 p.m.

Cedar Cliff at Red Lion, 4 p.m.

Susquehannock at Kennard-Dale, 4 p.m.

Dallastown at New Oxford, 4 p.m.

Northeastern at West York, 4 p.m.

Palmyra at York Suburban, 6:30 p.m.

Bermudian Springs at Boiling Springs, 7 p.m.

Waynesboro at Spring Grove, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' VOLLEYBALL

Littlestown at Christian School of York, 6 p.m.

Greencastle-Antrim at Bermudian Springs, 7 p.m.

Central at Manheim Township, 7 p.m.

Kennard-Dale at Solanco, 7 p.m.

Elizabethtown at Spring Grove, 7 p.m.

HIGH SCHOOL FIELD HOCKEY

Fairfield at Littlestown, 4:15 p.m.

York Suburban at Hanover, 4:15 p.m.

Dallastown at Dover, 4:15 p.m.

Central at Red Land, 4:15 p.m.

Bermudian Springs at Kennard-Dale, 4:15 p.m.

Delone Catholic at Bishop McDevitt, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' TENNIS

York-Adams League Singles Tournament

Class AAA and AA Semifinals, Consolations and Finals at South Western, 1 p.m.

TUESDAY

HIGH SCHOOL FIELD HOCKEY

York Country Day at Pequea Valley, 4 p.m.

Bermudian Springs at West York, 4:15 p.m.

Biglerville at Susquehannock, 4:15 p.m.

Red Lion at Central, 4:15 p.m.

South Western at Dallastown, 4:15 p.m.

Delone Catholic at Kennard-Dale, 4:15 p.m.

Gettysburg at Fairfield, 4:15 p.m.

York Suburban at Littlestown, 4:15 p.m.

Northeastern at New Oxford, 4:15 p.m.

Dover at Spring Grove, 7 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS' SOCCER

Harrisburg Academy at Christian School of York, 4 p.m.

Fairfield at York Catholic, 4 p.m.

West York at Ken nard-dale, 4 p.m.

Red Lion at South Western, 7 p.m.

Boiling Springs at York Suburban, 7 p.m.

Bermudian Springs at Hanover, 7 p.m.

Littlestown at Biglerville, 7 p.m.

Central at Dallastown, 7 p.m.

Susquehannock at Dover, 7 p.m.

Gettysburg at Eastern, 7 p.m.

New Oxford at Northeastern, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' SOCCER

Kennard-Dale at West York, 4 p.m.

Christian School of York at Harrisburg Academy, 4 p.m.

Biglerville at Littlestown, 6 p.m.

Eastern at Gettysburg, 6:30 p.m.

Dallastown at Central, 7 p.m.

Dover at Susquehannock, 7 p.m.

York Catholic at Fairfield, 7 p.m.

Northeastern at New Oxford, 7 p.m.

South Western at Red Lion, 7 p.m.

Bermudian Springs at Hanover, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' VOLLEYBALL

Dallastown at Dover, 7 p.m.

Delone Catholic at Fairfield, 7 p.m.

Kennard-Dale at Eastern, 7 p.m.

Hanover at York Catholic, 7 p.m.

York Tech at Littlestown, 7 p.m.

Susquehannock at Northeastern, 7 p.m.

Red Lion at Spring Grove, 7 p.m.

New Oxford at South Western, 7 p.m.

West York at York Suburban, 7 p.m.

Gettysburg at York High, 7 p.m.

HIGH SCHOOL CROSS COUNTRY

Littlestown, Eastern, Bermudian Springs at Gettysburg, 4:30 p.m.

York Tech, Fairfield, Delone Catholic, Biglerville at York Catholic, 4:30 p.m.

Red Lion, Dallastown, Spring Grove at Central (Rudy Park), 4:30 p.m.

South Western, New Oxford, Dover at Northeastern, 4:30 p.m.

West York, York Suburban, Kennard-Dale at Susquehannock, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' TENNIS

York-Adams League Doubles Tournament

First Round and Quarterfinals

Class AAA at South Western, 3 p.m.

Class AA at Red Lion, 3 p.m.

COLLEGE MEN'S SOCCER

Frostburg State at York, 4 p.m.