LINKEDINCOMMENTMORE
Calendar

FRIDAY

HIGH SCHOOL FOOTBALL

Hanover at Bermudian Springs, 7 p.m.

Fairfield at Biglerville, 7 p.m.

Northeastern at Central, 7 p.m.

Spring Grove at Dallastown, 7 p.m.

Delone Catholic at York Catholic, 7 p.m.

Dover at Gettysburg, 7 p.m.

West York at Eastern, 7 p.m.

York Suburban at Kennard-Dale, 7 p.m.

York Tech at Littlestown, 7 p.m.

South Western at New Oxford, 7 p.m.

York High at Red Lion, 7 p.m.

Susquehannock at Exeter Township, 7 p.m.

HIGH SCHOOL FIELD HOCKEY

Dover at Northeastern, 3:45 p.m.

Spring Grove at Dallastown, 4:15 p.m.

Fairfield at Delone Catholic, 4:15 p.m.

Eastern at York Suburban, 4:15 p.m.

Littlestown at Hanover, 4:15 p.m.

Susquehannock at Kennard-Dale, 4:15 p.m.

Red Lion at New Oxford, 4:15 p.m.

Gettysburg at West York, 4:15 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' TENNIS

York Suburban at Bermudian Springs, 3:30 p.m.

Central at South Western, 3:30 p.m.

Dallastown at Dover, 3:30 p.m.

Delone Catholic at Hanover, 3:30 p.m.

Gettysburg at Littlestown, 3:30 p.m.

Red Lion at Northeastern, 3:30 p.m.

New Oxford at Spring Grove, 3:30 p.m.

Susquehannock at West York, 3:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' SOCCER

Camp Hill at Kennard-Dale, 4 p.m.

Governor Mifflin at Northeastern, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS' SOCCER

York Country Day at Fairfield, 4 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' VOLLEYBALL

Christian School of York at Covenant Christian, 4 p.m.

COLLEGE WOMEN'S VOLLEYBALL

York Invitational

FDU-Florham vs. York, 4 p.m.

Alvernia vs. York, 8 p.m.

SATURDAY

HIGH SCHOOL BOYS' SOCCER

Waynesboro at South Western, 10 a.m.

New Oxford at Fairfield, 10 a.m.

Susquehanna Township at Hanover, 10 a.m.

Susquehannock at Dallastown, 10 a.m.

Delone Catholic at York Catholic, 10 a.m.

West York at Dover, 10 a.m.

Littlestown at Bermudian Springs, 10 a.m.

Christian School of York at West Shore Christian, 1 p.m.

Gettysburg at Kennard-Dale, 4 p.m.

Central at Northern, 6:30 p.m.

York Suburban at Eastern, 7 p.m.

Spring Grove at Northeastern, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' SOCCER

Northeastern at Spring Grove, 9 a.m.

Bermudian Springs at Littlestown, 10 a.m.

Susquehannock at Biglerville, 10 a.m.

Northern at Central, 10 a.m.

Dallastown at Conestoga Valley, 10 a.m.

York Catholic at Delone Catholic, 10 a.m.

Dover at West York, 10 a.m.

Eastern at York Suburban, 10 a.m.

Hanover at Susquehanna Township, 10 a.m.

Kennard-Dale at Gettysburg, 10 a.m.

South Western at New Oxford, 10 a.m.

Christian School of York at West Shore Christian, 11 a.m.

HIGH SCHOOL CROSS COUNTRY

Gettysburg, West York, Red Lion, Fairfield, Dallastown at Carlisle Invitational. 9 a.m.

Delone Catholic at Hershey Invitational (Parkview Golf Course), 9 a.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' VOLLEYBALL

South Western, Delone Catholic at Cumberland Valley Tournament.

York Suburban at Hempfield Tournament, 9 a.m.

Hanover, Trinity at West Perry, 12:30 p.m.

HIGH SCHOOL FIELD HOCKEY

South Western at Cedar Crest Tournament, 9 a.m.

COLLEGE WOMEN'S VOLLEYBALL

York College Invitational

Albright vs. York College, Noon.

King's College vs. York College, 2 p.m.

COLLEGE CROSS COUNTRY

York College at Lock Haven Invitational, 10 a.m.

COLLEGE MEN'S SOCCER

Penn State York at Penn State Wilkes-Barre, 1 p.m.

York College at Salisbury, 2 p.m.

COLLEGE FIELD HOCKEY

York College at Lynchburg, 2 p.m.

COLLEGE WOMEN'S SOCCER

York College at Marymount (Va.), 5 p.m.

LINKEDINCOMMENTMORE