LINKEDINCOMMENTMORE
Calendar

MONDAY

HIGH SCHOOL FIELD HOCKEY

Susquehannock at Gettysburg, 4 p.m.

Red Lion at Dallastown, 4:15 p.m.

Dover at New Oxford, 4:15 p.m.

Fairfield at Hanover, 4:15 p.m.

Eastern at Kennard-Dale, 4:15 p.m.

South Western at Spring Grove, 4:15 p.m.

York Suburban at West York, 4:15 p.m.

Delone Catholic at Bermudian Springs, 6 p.m.

Littlestown at Biglerville, 7 p.m.

Northeastern at Central, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' TENNIS

Central York at New Oxford, 3:30 p.m.

York Catholic at Bermudian Springs, 3:30 p.m.

Hanover at Biglerville, 3:30 p.m.

Dallastown at Spring Grove, 3:30 p.m.

Delone Catholic at Littlestown, 3:30 p.m.

West York at Dover, 3:30 p.m.

Gettysburg at Kennard-Dale, 3:30 p.m.

Susquehannock at Northeastern, 3:30 p.m.

Red Lion at South Western, 3:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' VOLLEYBALL

Greencastle-Antrim at Gettysburg, 6:30 p.m.

West Perry at Bermudian Springs, 7 p.m.

Eastern at Dallastown, 7 p.m.

York Suburban at Dover, 7 p.m.

Manheim Central at Northeastern, 7 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' SOCCER

West York at Cedar Cliff, 3:45 p.m.

Delone Catholic at Bishop McDevitt, 5 p.m.

Eastern at Palmyra, 6:30 p.m.

Fairfield at Camp Hill, 6:30 p.m.

New Oxford at Biglerville, 7 p.m.

South Western at Central, 7 p.m.

Trinity at York Suburban, 7:30 p.m.

Penn Manor at Spring Grove, 8 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS' SOCCER

York Country Day at Milton Hershey, 4 p.m.

New Oxford at Dover, 4 p.m.

Central at South Western, 4 p.m.

Red Land at West York, 4 p.m.

Northern at Gettysburg, 6:30 p.m.

Delone Catholic at Bishop McDevitt, 6:30 p.m.

York Suburban at Susquehannock, 7 p.m.

Shippensburg at Northeastern, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL GOLF

York-Adams Division I: Northeastern, Dallastown, Red Lion, South Western, Spring Grove, Central at New Oxford (Bridges Golf Course), 1:30 p.m.

COLLEGE GOLF

York at PSU Harrisburg Invitational (Dauphin Highlands Golf Club) (Day 2).

TUESDAY

HIGH SCHOOL CROSS COUNTRY

York Suburban, Red Lion, South Western, Bermudian Springs at Fairfield, 4:30 p.m.

Susquehannock, Northeastern at Biglerville, 4:30 p.m.

York Catholic, New Oxford, Littlestown, Central at West York (York College Cross Country Field), 4:30 p.m.

Delone Catholic, Dover, Gettysburg at Dallastown, 4:30 p.m.

Spring Grove, Kennard-Dale, Eastern at York Tech (York Township Park), 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS' SOCCER

Kennard-Dale at West York, 4 p.m.

Northeastern at New Oxford, 4 p.m.

South Western at Red Lion, 4 p.m.

Biglerville at Littlestown, 6 p.m.

Eastern at Gettysburg, 6:30 p.m.

York Catholic at Fairfield, 7 p.m.

Dallastown at Central, 7 p.m.

Dover at Susquehannock, 7 p.m.

Bermudian Springs at Hanover, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' SOCCER

Red Lion at South Western, 4 p.m.

Fairfield at York Catholic, 4 p.m.

West York at Kennard-Dale, 4 p.m.

Central at Dallastown, 4 p.m.

Hanover at Bermudian Springs, 5 p.m.

Susquehannock at Dover, 7 p.m.

Gettysburg at Eastern, 7 p.m.

Littlestown at Biglerville, 7:30 p.m.

New Oxford at Northeastern, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' VOLLEYBALL

Berks Christian at Christian School of York, 4 p.m.

Bermudian Springs at York Tech, 7 p.m.

Dover at Red Lion, 7 p.m.

Susquehannock at Eastern, 7 p.m.

Fairfield at Hanover, 7 p.m.

Kennard-Dale at Gettysburg, 7 p.m.

Central at New Oxford, 7 p.m.

Northeastern at West York, 7 p.m.

South Western at Spring Grove, 7 p.m.

York High at York Suburban, 7 p.m.

Littlestown at York Catholic, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' TENNIS

Kennard-Dale at Littlestown, 3:30 p.m.

Hanover at Linden Hall, 4 p.m.

HIGH SCHOOL FIELD HOCKEY

York Country Day at Wyomissing, 4 p.m.

COLLEGE MEN'S SOCCER

Messiah at York, 4 p.m.

Penn State Mount Alto at Penn State York, 4 p.m.

LINKEDINCOMMENTMORE