SUBSCRIBE NOW
$1 for 3 months. Save 97%.
SUBSCRIBE NOW
$1 for 3 months. Save 97%.

Local sports calendar

York Dispatch
YorkDispatch
Calendar

FRIDAY

HIGH SCHOOL FOOTBALL

Bermudian Springs at Boiling Springs, 7 p.m.

Waynesboro at Biglerville, 7 p.m.

Central at Cumberland Valley, 7 p.m.

West York at Dallastown, 7 p.m.

Delone Catholic at Columbia, 7 p.m.

Big Spring at Dover, 7 p.m.

York Tech at Eastern, 7 p.m.

James Buchanan at Fairfield, 7 p.m.

Hanover at Kennard-Dale, 7 p.m.

Littlestown at Greencastle-Antrim, 7 p.m.

Gettysburg at New Oxford, 7 p.m.

York Suburban at Northeastern, 7 p.m.

Manheim Township at Red Lion, 7 p.m.

Cedar Cliff at South Western, 7 p.m.

Spring Grove at Mechanicsburg, 7 p.m.

Susquehannock at York Catholic, 7 p.m.

York High at McCaskey, 7 p.m.

HIGH SCHOOL FIELD HOCKEY

Northeastern at Hershey, 4 p.m.

Gettysburg at Delone Catholic, 4:15 p.m.

Spring Grove at New Oxford, 4:15 p.m.

Dallastown at Central, 4:15 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' TENNIS

Hempfield at Central, 3:30 p.m.

New Oxford at Susquehannock, 3:30 p.m.

York Catholic at Lancaster Catholic, 3:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS' SOCCER

Susquehannock at Kennard-Dale, 4 p.m.

New Oxford at Littlestown, 4 p.m.

McCaskey at Kennard-Dale, 4 p.m.

Hempfield at West York, 4 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' SOCCER

High Point Baptist at Christian School of York, 4 p.m.

Dallastown at South Western, 4 p.m.

Kennard-Dale at Susquehannock, 4:15 p.m.

COLLEGE WOMEN'S VOLLEYBALL

Lycoming Tournament

York vs. Lycoming, 4 p.m.

York vs. Pitt-Bradford, 6 p.m.

SATURDAY

HIGH SCHOOL BOYS' SOCCER

Bermudian Springs at Fairfield, 10 a.m.

Hanover at Biglerville, 10 a.m.

Dallastown at New Oxford, 10 a.m.

Delone Catholic at Littlestown, 10 a.m.

Dover at Gettysburg, 10 a.m.

Trinity at York Catholic, 10 a.m.

Spring Grove at Red Lion, 10 a.m.

Northeastern at Elizabethtown, 11 a.m.

York Country Day at Schuylkill Valley, 11 a.m.

York Suburban at West York, 1 p.m.

Eastern at Hamburg Tournament, 3 p.m.

Susquehannock at Kennard-Dale, 4 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' SOCCER

Eastern at Hamburg Tournament, 8:30 a.m.

Red Lion at Spring Grove, 9 a.m.

Fairfield at Bermudian Springs, 10 a.m.

Biglerville at Hanover, 10 a.m.

New Oxford at Dallastown, 10 a.m.

Littlestown at Delone Catholic, 10 a.m.

West York at York Suburban, 10 a.m.

York Catholic at Trinity, 10 a.m.

Gettysburg at Dover, 10 a.m.

Mechanicsburg at Northeastern, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL FIELD HOCKEY

Dover at Canner Tournament (Biglerville), 9 a.m.

West York at Red Lion Tournament, 9 a.m.

New Oxford at Shippensburg, 10 a.m.

Kennard-Dale, Bermudian Springs at Dallastown Tournament, 11 a.m.

East Pennsboro at Spring Grove, 1 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' VOLLEYBALL

Red Lion, Delone Catholic at Garden Spot Tournament, 8 a.m.

West York, Dover at Dallastown Invitational, 8:30 a.m.

New Oxford, Northern at Hanover, 9 a.m.

Carlisle at South Western, noon.

COLLEGE WOMEN'S VOLLEYBALL

Lycoming Tournament

York vs. Penn College, 9:30 a.m.

York vs. Allegheny, 11:30 a.m.

Penn State Mount Alto Tri-Match

Penn State York vs. Penn State Mount Alto, noon.

Penn State York vs. Gwynedd Mercy, 2 p.m.

COLLEGE MEN'S SOCCER

Penn State York at Penn State Hazleton, 1 p.m.

York at Susquehanna, 2 p.m.

COLLEGE CROSS COUNTRY

York at Coach Achtzehn Classic at Rudy Park, 10 a.m.

COLLEGE GOLF

York at Tom Kinder Memorial Tournament (Lakeview Golf Course) (Day 1).

COLLEGE FIELD HOCKEY

Shenandoah at York, 1 p.m.

COLLEGE WOMEN'S SOCCER

York at McDaniel, 1 p.m.

COLLEGE TENNIS

York at Catholic University, noon.