SUBSCRIBE NOW
$1 for 3 months. Save 97%.
SUBSCRIBE NOW
$1 for 3 months. Save 97%.

Local sports calendar

York Dispatch
YorkDispatch
Calendar

THURSDAY

HIGH SCHOOL FIELD HOCKEY

Bermudian Springs at Kennard-Dale, 4:15 p.m.

Biglerville at West York, 4:15 p.m.

Dallastown at Central, 4:15 p.m.

Eastern at Delone Catholic, 4:15 p.m.

Susquehannock at Fairfield, 4:15 p.m.

York Suburban at Hanover, 4:15 p.m.

Littlestown at Gettysburg, 4 p.m.

Spring Grove at New Oxford, 4:15 p.m.

Red Lion at Dover, 7 p.m.

South Western at Northeastern, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' VOLLEYBALL

West York at Gettysburg, 6:30 p.m.

Littlestown at Bermudian Springs, 7 p.m.

South Western at Central, 7 p.m.

Spring Grove at Dallastown, 7 p.m.

York Catholic at Delone Catholic, 7 p.m.

Northeastern at Eastern, 7 p.m.

Hanover at York Tech, 7 p.m.

York High at Kennard-Dale, 7 p.m.

Red Lion at New Oxford, 7 p.m.

Susquehannock at York Suburban, 7 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' TENNIS

York Suburban at Biglerville, 3:30 p.m.

Northeastern at Central, 3:30 p.m.

Red Lion at Dallastown, 3:30 p.m.

York Catholic at Delone Catholic, 3:30 p.m.

Spring Grove at Dover, 3:30 p.m.

Gettysburg at Hanover, 3:30 p.m.

Kennard-Dale at Littlestown, 3:30 p.m.

New Oxford at Susquehannock, 3:30 p.m.

South Western at West York, 3:30 p.m.

York Country Day at Reading, 3:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' SOCCER

York Country Day at McCaskey, 4 p.m.

Dallastown at South Western, 4 p.m.

Dover at Red Lion, 4 p.m.

Littlestown at New Oxford, 4 p.m.

Biglerville at Bermudian Springs, 5 p.m.

Kennard-Dale at Susquehannock, 7 p.m.

Fairfield at Bishop McDevitt, 7:30 p.m.

Trinity at York Suburban, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS' SOCCER

South Western at Dallastown, 4 p.m.

York Country Day at Fairfield, 4 p.m.

York Suburban at Red Lion, 4 p.m.

Covenant Christian at Christian School of York, 4 p.m.

New Oxford at Littlestown, 6 p.m.

Delone Catholic at Manchester Valley, 6:30 p.m.

Bermudian Springs at Biglerville, 7 p.m.

HIGH SCHOOL GOLF

Division I: Central, Northeastern, Dallastown, Spring Grove, South Western, New Oxford at Red Lion (Pleasant Valley Golf Course), 2 p.m.

Division II: Dover, Susquehannock, Gettysburg, Kennard-Dale, West York, Eastern at York Suburban (Regents Glen Country Club), 2 p.m.

FRIDAY

HIGH SCHOOL FOOTBALL

Bermudian Springs at Boiling Springs, 7 p.m.

Waynesboro at Biglerville, 7 p.m.

Central at Cumberland Valley, 7 p.m.

West York at Dallastown, 7 p.m.

Delone Catholic at Columbia, 7 p.m.

Big Spring at Dover, 7 p.m.

York Tech at Eastern, 7 p.m.

James Buchanan at Fairfield, 7 p.m.

Hanover at Kennard-Dale, 7 p.m.

Littlestown at Greencastle-Antrim, 7 p.m.

Gettysburg at New Oxford, 7 p.m.

York Suburban at Northeastern, 7 p.m.

Manheim Township at Red Lion, 7 p.m.

Cedar Cliff at South Western, 7 p.m.

Spring Grove at Mechanicsburg, 7 p.m.

Susquehannock at York Catholic, 7 p.m.

York High at McCaskey, 7 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' TENNIS

Hempfield at Central, 3:30 p.m.

York Catholic at Lancaster Catholic, 3:30 p.m.

HIGH SCHOOL FIELD HOCKEY

Northeastern at Hershey, 4 p.m.

Gettysburg at Delone Catholic, 4:15 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS' SOCCER

McCaskey at Kennard-Dale, 4 p.m.

Hempfield at West York, 4 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' SOCCER

High Point Baptist at Christian School of York, 4 p.m.

COLLEGE WOMEN'S VOLLEYBALL

Lycoming Tournament

York vs. Lycoming, 4 p.m.

York vs. Pitt-Bradford, 6 p.m.