LINKEDINCOMMENTMORE
Calendar

TUESDAY

HIGH SCHOOL FIELD HOCKEY

York Country Day at Reading, 4 p.m.

Hanover at Gettysburg, 4 p.m.

Bermudian Springs at Eastern, 4:15 p.m.

Biglerville at Kennard-Dale, 4:15 p.m.

Central at Spring Grove, 4:15 p.m.

Dover at Dallastown, 4:15 p.m.

Delone Catholic at York Suburban, 4:15 p.m.

West York at Fairfield, 4:15 p.m.

Littlestown at Susquehannock, 4:15 p.m.

New Oxford at South Western, 4:15 p.m.

Northeastern at Red Lion, 4:15 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' TENNIS

Littlestown at Bermudian Springs, 3:30 p.m.

Biglerville at Kennard-Dale, 3:30 p.m.

Central at Dallastown, 3:30 p.m.

Delone Catholic at Gettysburg, 3:30 p.m.

Dover at South Western, 3:30 p.m.

Hanover at York Suburban, 3:30 p.m.

Northern at New Oxford, 3:30 p.m.

Northeastern at Spring Grove, 3:30 p.m.

Susquehannock at Red Lion, 3:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' VOLLEYBALL

West Shore Christian at Christian School of York, 4 p.m.

Bermudian Springs at Fairfield, 7 p.m.

Central at Dover, 7 p.m.

Delone Catholic at Littlestown, 7 p.m.

Eastern at West York, 7 p.m.

Kennard-Dale at Northeastern, 7 p.m.

New Oxford at Spring Grove, 7 p.m.

Susquehannock at York High, 7 p.m.

Gettysburg at York Suburban, 7 p.m.

York Tech at York Catholic, 7 p.m.

Dallastown at South Western, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS' SOCCER

Christian School of York at New Covenant Christian, 4 p.m.

Biglerville at Delone Catholic, 4 p.m.

Red Lion at New Oxford, 4 p.m.

South Western at Spring Grove, 4 p.m.

West York at Gettysburg, 6:30 p.m.

Northeastern at Central, 7 p.m.

Eastern at Susquehannock, 7 p.m.

Littlestown at Fairfield, 7 p.m.

York Catholic at Hanover, 7 p.m.

Kennard-Dale at York Suburban, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' SOCCER

Hanover at York Catholic, 4 p.m.

York Suburban at Kennard-Dale, 4 p.m.

New Oxford at Red Lion, 4 p.m.

Spring Grove at South Western, 4 p.m.

Gettysburg at West York, 4 p.m.

Christian School of York at Lancaster County Christian, 4 p.m.

Fairfield at Littlestown, 6 p.m.

Delone Catholic at Biglerville, 7 p.m.

Susquehannock at Eastern, 7 p.m.

Central at Northeastern, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL CROSS COUNTRY

York Catholic, Northeastern, Bermudian Springs at Spring Grove, 4:30 p.m.

South Western, Eastern, Dallastown, Biglerville at West York (York College Cross Country Field), 4:30 p.m.

Susquehannock, Fairfield, Central at Gettysburg, 4:30 p.m.

Red Lion, New Oxford, Delone Catholic at Kennard-Dale, 4:30 p.m.

York Suburban, Littlestown, York Tech at Dover, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL GOLF

York-Adams Division III: Delone Catholic, Fairfield, York Tech, Hanover, Bermudian Springs at York Catholic (Country Club of York), 2 p.m.

York-Adams Division II: Susquehannock, Gettysburg, Dover, York Suburban, West York, Eastern at Kennard-Dale (Pleasant Valley Golf Course), 2 p.m.

WEDNESDAY

HIGH SCHOOL GIRLS' VOLLEYBALL

Dover at Susquehannock, 7 p.m.

Red Lion at Garden Spot, 7 p.m.

Steel-High at York Tech, 7 p.m.

HIGH SCHOOL GOLF

Delone Catholic at South Western (South Hills Golf Course), 3 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS' SOCCER

York Country Day at Dover, 4 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' SOCCER

Linden Hall at Hanover, 4 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' SOCCER

Cumberland Valley at Dover, 7 p.m.

COLLEGE MEN'S SOCCER

Central Penn at Penn State York, 4 p.m.

York College at Alvernia, 7 p.m.

COLLEGE FIELD HOCKEY

Elizabethtown at York College, 4:30 p.m.

COLLEGE WOMEN'S VOLLEYBALL

York College at Gettysburg, 7 p.m.

LINKEDINCOMMENTMORE