SUBSCRIBE NOW
$1 for 3 months. Save 97%.
SUBSCRIBE NOW
$1 for 3 months. Save 97%.

Local sports calendar

York Dispatch
YorkDispatch
Calendar

FRIDAY

HIGH SCHOOL FOOTBALL

New Oxford at Bermudian Springs, 7 p.m.

Annville-Cleona at Biglerville, 7 p.m.

Central at West York, 7 p.m.

Dallastown at Lancaster Catholic, 7 p.m.

Trinity at Delone Catholic, 7 p.m.

Shippensburg at Dover, 7 p.m.

Columbia at Eastern, 7 p.m.

Newport at Fairfield, 7 p.m.

Hanover at James Buchanan, 7 p.m.

Kennard-Dale at Waynesboro, 7 p.m.

Littlestown at Boiling Springs, 7 p.m.

Northeastern at York Catholic, 7 p.m.

Red Lion at Hershey (Hersheypark Stadium), 7 p.m.

South Western at Gettysburg, 7 p.m.

Cumberland Valley at Spring Grove, 7 p.m.

Northern at Susquehannock, 7 p.m.

York Suburban at Red Land, 7 p.m.

Reading at York High, 7 p.m.

HIGH SCHOOL FIELD HOCKEY

Bermudian Springs at York Suburban, 4:15 p.m.

Biglerville at Eastern, 4:15 p.m.

Cumberland Valley at Dallastown, 4:15 p.m.

Kennard-Dale at Fairfield, 4:15 p.m.

Susquehannock at Hanover, 4:15 p.m.

West York at Littlestown, 4:15 p.m.

Hershey at Red Lion, 4:15 p.m.

Northern at Northeastern, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS' SOCCER

Susquehannock at Central Dauphin, 3:45 p.m.

Hanover at West Shore Christian Academy, 4 p.m.

Kennard-Dale at Annville-Cleona, 4 p.m.

Covenant Christian at York Country Day, 4 p.m.

HIGH SCHOOL CROSS COUNTRY

Biglerville at York Tech Invitational (York Township Park), 4 p.m.

Delone Catholic, York Catholic at Diocese Invitational (Rudy Park), 4 p.m.

Gettysburg at Chambersburg Invitational, 4 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' TENNIS

Biglerville at Spring Grove, 3:30 p.m.

New Oxford at Hanover, 3:30 p.m.

York Country Day at Linden Hall, 4 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' SOCCER

West York at Elizabethtown, 2 p.m.

Dallastown at Hempfield, 4 p.m.

Manchester Valley at Delone Catholic, 4 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' VOLLEYBALL

Christian School of York at New Covenant Christian, 4 p.m.

Dallastown at Bald Eagle, 4 p.m.

West Shore Christian at Hanover, 7 p.m.

HIGH SCHOOL GOLF

Mount Calvary Christian at Christian School of York (Grandview Golf Course), 4 p.m.

COLLEGE WOMEN'S VOLLEYBALL

Gettysburg Tournament

York vs. Neumann, 3 p.m.

York vs. Geneva, 5 p.m.

COLLEGE MEN'S SOCCER

Gettysburg at York, 4 p.m.

COLLEGE CROSS COUNTRY

York at Galen Piper Invitational (Shippensburg), 8 p.m.

SATURDAY

HIGH SCHOOL GIRLS' VOLLEYBALL

Susquehannock at Lancaster Mennonite Tournament, 8 a.m.

Bermudian Springs at Big Spring Tournament, 10 a.m.

Spring Grove at Hanover, Noon.

West Chester Henderson at Dallastown, Noon.

HIGH SCHOOL GIRLS' SOCCER

Spring Grove, York Catholic at York Suburban Tournament, 9 a.m.

Susquehannock at Dallastown, 10 a.m.

Biglerville at Northeastern, 10 a.m.

Central at Red Lion Tournament, 10:30 a.m.

Gettysburg at Chambersburg Tournament, 10:30 a.m.

Christian School of York at Hershey Christian Tournament, 11 a.m.

HIGH SCHOOL BOYS' SOCCER

Biglerville at Gettysburg Tournament, 9 a.m.

Spring Grove, York Catholic at York Suburban Tournament, 9 a.m.

Dallastown at Hempfield Tournament, 9:30 a.m.

Northeastern at Governor Mifflin, 10 a.m.

South Western at Mechanicsburg Tournament, 11 a.m.

HIGH SCHOOL FIELD HOCKEY

Hanover at Gettysburg Tournament, 9 a.m.

Northern at Central, 10 a.m.

Spring Grove at Waynesboro, 11 a.m.

HIGH SCHOOL CROSS COUNTRY

West York at Lebanon Valley College Invitational, 9 a.m.

HIGH SCHOOL FOOTBALL

Pequea Valley at York Tech, 1 p.m.

COLLEGE WOMEN'S VOLLEYBALL

Gettysburg College Tournament

York vs. Rochester Institute, Noon.

York vs. Gallaudet, 2 p.m.

COLLEGE FIELD HOCKEY

Eastern Mennonite at York, 12:30 p.m.

COLLEGE WOMEN'S SOCCER

John's Hopkins Tournament

York vs. John's Hopkins, 11 a.m.

LOCAL BASEBALL

Tom Kerrigan Memorial Tournament

First Round

Hallam vs. Delco at Shiloh, 10 a.m.

Cecil County vs. Susquehanna Assault at Manchester, 10 a.m.

Mount Wolf vs. Centre County at Mount Wolf, 10 a.m.

West Shore vs. Buena Vista at Stoverstown, 10 a.m.

Second Round

Norristown vs. Hallam-Delco (winner) at Shiloh, 1 p.m.

Burlington vs. Conrads at Pleasureville, 1 p.m.

Jacobus vs. Lehigh Valley at Manchester, 1 p.m.

Bumpy Oak vs. Staten Island at Mount Wolf, 1 p.m.

New York Hawks vs. West Shore-Buena Vista (winner) at Stoverstown, 1 p.m.

Cly Mudcats vs. Glen Rock at Glen Rock, 1 p.m.