LINKEDINCOMMENTMORE
Calendar

WEDNESDAY

HIGH SCHOOL FIELD HOCKEY

York Country Day at Susquehanna Township, 4 p.m.

Dallastown at Northeastern, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS' SOCCER

Northeastern at South Western, 4 p.m.

Eastern York at Dover, 4 p.m.

Red Lion at Central York, 7 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' SOCCER

Central York at Red Lion, 4 p.m.

York Country Day at Susquehanna Township, 4 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' TENNIS

Gettysburg at Hanover, 3:30 p.m.

York Catholic at York Suburban, 4 p.m. (completion of suspended match).

HIGH SCHOOL GIRLS' VOLLEYBALL

Susquehannock at Trinity, 7 p.m.

COLLEGE MEN'S SOCCER

Penn State York at Penn State Schuylkill, 4 p.m.

York at Johns Hopkins, 7 p.m.

COLLEGE FIELD HOCKEY

York at Franklin & Marshall, 7 p.m.

COLLEGE WOMEN'S SOCCER

Gettysburg at York, 4:30 p.m.

COLLEGE WOMEN'S TENNIS

Goucher at York, 3:30 p.m.

COLLEGE WOMEN'S VOLLEYBALL

Penn State York at Penn State Brandywine, 7 p.m.

THURSDAY

HIGH SCHOOL FIELD HOCKEY

Bermudian Springs at Hanover, 4:15 p.m.

Biglerville at Delone Catholic, 4:15 p.m.

Central at New Oxford, 4:15 p.m.

Biglerville at Delone Catholic, 4:15 p.m.

South Western at Dover, 4:15 p.m.

Littlestown at Fairfield, 4:15 p.m.

West York at Kennard-Dale, 4:15 p.m.

Spring Grove at Red Lion, 4:15 p.m.

Gettysburg at York Suburban, 4:15 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS' SOCCER

Eastern at Kennard-Dale, 4 p.m.

Christian School of York at Mount Calvary Christian, 4 p.m.

Bermudian Springs at Delone Catholic, 4 p.m.

Central at New Oxford, 4 p.m.

Dallastown at Spring Grove, 4 p.m.

Northeastern at South Western, 4 p.m.

Red Lion at West York, 4 p.m.

Susquehannock at Gettysburg, 6:30 p.m.

York Catholic at Biglerville, 7 p.m.

Hanover at Fairfield, 7 p.m.

Dover at York Suburban, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' SOCCER

West York at Red Lion, 4 p.m.

Christian School of York at Mount Calvary Christian, 4 p.m.

Spring Grove at Dallastown, 4 p.m.

Biglerville at York Catholic, 4 p.m.

Delone Catholic at Bermudian Springs, 6:30 p.m.

New Oxford at Central, 7 p.m.

York Suburban at Dover, 7 p.m.

Gettysburg at Susquehannock, 7 p.m.

Kennard-Dale at Eastern, 7 p.m.

Fairfield at Hanover, 7:30 p.m.

South Western at Northeastern, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' TENNIS

Bermudian Springs at Biglerville, 3:30 p.m.

Dover at Central, 3:30 p.m.

South Western at Dallastown, 3:30 p.m.

York Suburban at Delone Catholic, 3:30 p.m.

Kennard-Dale at Hanover, 3:30 p.m.

Littlestown at Susquenita, 3:30 p.m.

Northeastern at West York, 3:30 p.m.

New Oxford at Red Lion, 3:30 p.m.

Spring Grove at Susquehannock, 3:30 p.m.

Gettysburg at York Catholic (Springettsbury Park), 3:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS' VOLLEYBALL

Dover at Dallastown, 7 p.m.

Fairfield at Delone Catholic, 7 p.m.

Eastern at Kennard-Dale, 7 p.m.

York Catholic at Hanover, 7 p.m.

Littlestown at York Tech, 7 p.m.

South Western at New Oxford, 7 p.m.

Northeastern at Susquehannock, 7 p.m.

Spring Grove at Red Lion, 7 p.m.

York Suburban at West York, 7 p.m.

York High at Gettysburg, 7 p.m.

HIGH SCHOOL GOLF

York-Adams Division II: Dover, Gettysburg, Susquehannock, Kennard-Dale, York Suburban, West York at Eastern (Cool Creek Golf Course), 1:30 p.m.

York-Adams Division I: Central, Dallastown, South Western, Red Lion, New Oxford, Spring Grove at Northeastern (Briarwood), 1:30 p.m.

LINKEDINCOMMENTMORE
Read or Share this story: https://www.yorkdispatch.com/story/news/2015/09/16/local-sports-calendar/73462768/