LINKEDINCOMMENTMORE

The York County Register of Wills office opened the following estates.

Martha M. Detter: late of Dillsburg, to Anne Marie Detter.

Robert L. Badders Sr. aka Robert Leroy Badders Sr.: late of New Freedom, to Terry L. Snook Sr.

Gilbert C. Evans: late of Peach Bottom Township, to Carolyn J. Corder and Robert K. Evans.

George E. Hornock: late of Springettsbury Township, to Mark E. Hornock.

Diane R. Prusaczyk: late of West Manchester Township, to Laura L. Legore.

Rachel Z. Good aka Rachel Good aka Emma Rachel Good: late of Windsor Township, to Melody M. Wise, Barbara A. Shaw and Richard D. Good.

Ronald J. Staub aka Ronald Staub aka Ronald Jude Staub: late of Penn Township, to Jodi Marie Kuhn.

Dorothy J. Allen aka Dorothy P. Allen: late of Springettsbury Township, to Kathleen R. Trimmer.

Karleen M. Boyer: late of Springettsbury Township, to Johnna M. Innerst.

Eugene L. Ensor: late of Penn Township, to Linda E. Myers and Dale D. Ensor.

Nancy J. Breyer: late of Windsor Township, to James H. Breyer Jr. and Kimberly B. Eberly.

Roy E. Hamm: late of York City, to Thomas E. Pokopec and Marjorie J. Pokopec-Gerhart.

Kathy L. Altland aka Kathy Louise Altland: late of West York, to Cory R. Hollerbush.

Deborah L. Krause: late of Conewago Township, to Carl Krause Jr.

Joseph M. Hadley aka Joseph Michael Hadley: late of Dover Township, to Glenna L. Hadley.

Janet L. McFadden aka Janet McFadden: late of Dover Township, to Scottie H. McFadden Jr.

Verna L. Witman: late of Springettsbury Township, to Denise M. Farmer and Donna D. Kline.

Florence R. Thomas: late of Franklin Township, to Patrick A. Witt.

Edward F. Keska: late of Penn Township, to Michael J. Keska.

Agnes C. Ozminski: late of West Manheim Township, to Manufactures & Traders Trust Co.

Joan L. Creavey: late of Carroll Township, to James R. Creavey and John N. Creavey.

Clyde P. Hilker: late of West Manchester Township, to Judy L. Angel and Janice L. Bartram.

Administration of the estate of:

David E.S. Gotwald III aka David Etter Small Gotwald III: late of Springettsbury Township, to Lydia Talley.

Merle R. Shirey Jr. aka Merle Roy Shirey Jr.: late of York Township, to Norberto M. Plaza.

David H. Fisher: late of Codorus Township, to Thomas C. Fisher.

Philip M. Shenk Jr. aka Philip Shenk: late of Newberry Township, to Alice L. Shenk.

Scott Peters: late of Dover Township, to Tara L. Cook.

Monica Bernhard: late of Windsor Township, to Maksim Takhtarov.

John Travis Brown: late of Peach Bottom Township, to Judy C. Brown.

LINKEDINCOMMENTMORE
Read or Share this story: https://www.yorkdispatch.com/story/life/announcements/estates/2016/08/18/estates-aug/88953326/