FRIDAY

High School Baseball

Bermudian Springs at Kennard-Dale, 4:15 p.m.

Delone Catholic at Biglerville, 4:15 p.m.

Red Lion at Dallastown, 4:15 p.m.

New Oxford at Dover, 4:15 p.m.

Eastern at Littlestown, 4:15 p.m.

Fairfield at Hanover, 4:15 p.m.

Northeastern at West York, 4:15 p.m.

South Western at Greencastle-Antrim, 4:15 p.m.

Spring Grove at Central, 4:15 p.m.

Susquehannock at York Suburban, 4:15 p.m.

York Tech at York Catholic, 4:15 p.m.

High School Softball

Bermudian Springs at Susquehannock, 4:15 p.m.

Delone Catholic at Biglerville, 4:15 p.m.

Red Lion at Dallastown, 4:15 p.m.

Spring Grove at Dover, 4:15 p.m.

Eastern at Littlestown, 4:15 p.m.

Fairfield at Hanover, 4:15 p.m.

Kennard-Dale at West York, 4:15 p.m.

New Oxford at Central, 4:15 p.m.

Northeastern at York Suburban, 4:15 p.m.

High School Boys' Tennis

Central York at Cumberland Valley, 3:30 p.m.

Hanover at Bermudian Springs, 3:30 p.m.

Biglerville at Delone Catholic (West Hanover St. Courts), 3:30 p.m.

Dover at Spring Grove, 3:30 p.m.

Littlestown at Susquehannock, 3:30 p.m.

York Catholic at York Suburban, 3:30 p.m.

York Country Day at New Oxford, 3:30 p.m.

Red Lion at Northeastern, 3:30 p.m.

High School Boys' Lacrosse

Dallastown at Red Lion, 4:15 p.m.

Eastern at Mechanicsburg, 7 p.m.

New Oxford at Central, 7 p.m.

High School Girls' Lacrosse

New Oxford at West York, 4:30 p.m.

High School Track and Field

Dover at Eastern, 3:30 p.m.

College Tennis

York at Gettysburg, 4 p.m.

SATURDAY

High School Boys' Lacrosse

Northern at South Western, 10 a.m.

Spring Grove at Lower Dauphin, 10 a.m.

Dallastown at Penn Manor, 11 a.m.

York Catholic at Red Lion, 11 a.m.

Cumberland Valley at Susquehannock, 11 a.m.

High School Girls' Lacrosse

South Western at Northern, 10 a.m.

Lower Dauphin at Spring Grove, 10 a.m.

Red Lion at Carlisle, 11 a.m.

Susquehannock at Cumberland Valley, 11 a.m.

High School Baseball

West York at Cedar Cliff, 11 a.m.

Bermudian Springs at York Tech, 11 a.m.

Bishop McDevitt at York Catholic, 11 a.m.

Dallastown at Northeastern, 1 p.m.

High School Softball

Dover at Cumberland Valley Tournament

Fairfield, Dallastown at Hanover Tournament, 9 a.m.

Bermudian Springs at York Tech, 11 a.m.

High School Boys' Volleyball

Central York, York Suburban, Susquehannock, Spring Grove, Red Lion, Dover, Dallastown at Northeastern Invitational, 8:30 a.m.

Kennard-Dale, Eastern at Penn Manor Invitational, 8:30 a.m.

High School Boys' Tennis

York Suburban at Wyoming Seminary, 11 a.m.

High School Track and Field

Spring Grove at Cumberland Valley Invitational, 9 a.m.

College Baseball

Mary Washington at York (DH), 1 p.m.

Penn State Hazleton at Penn State York (DH) (McWilliams Field), 2 p.m.

College Men's Lacrosse

Marymount (Va.) at York, 1 p.m.

College Women's Lacrosse

York at Mary Washington, 1 p.m.

College Tennis

York at Juniata, 2 p.m.

College Track and Field

Green and White Invitational at York, 9 a.m.

College Softball

Wesley at York (DH), 1 p.m.