THURSDAY

High School Swimming

Red Lion at Central, 4:30 p.m.

Spring Grove at Dallastown, 4:30 p.m.

Red Land at South Western, 4:30 p.m.

Susquehannock at Dover, 4:30 p.m.

New Oxford at York Suburban, 6 p.m.

West York at Northeastern, 6 p.m.

High School Wrestling

District 3 Team Tournament

Semifinals

Spring Grove at Central Dauphin, 7 p.m.

Other Matches

Fairfield at Hanover, 7 p.m.

Central at Red Lion, 7 p.m.

Kennard-Dale at New Oxford, 7:30 p.m.

Northeastern at Dover, 7:30 p.m.

High School Boys' Basketball

Harrisburg Christian at York Country Day, 5 p.m.

Gospel of Grace Christian at New Hope Academy, 5:30 p.m.

York Suburban at Bermudian Springs, 7:30 p.m.

Littlestown at Susquehannock, 7:30 p.m.

Fairfield at Delone Catholic, 7:30 p.m.

High School Girls' Basketball

York Country Day at York High, 6 p.m.

South Western at Kennard-Dale, 7:30 p.m.

Delone Catholic at Fairfield, 7:30 p.m.

Spring Grove at York Suburban, 7:30 p.m.

FRIDAY

High School Boys' Basketball

New Hope Academy at Gillingham Charter, 6 p.m.

Bermudian Springs at Littlestown, 7:30 p.m.

York Catholic at Biglerville, 7:30 p.m.


Advertisement

Central at Dallastown, 7:30 p.m.

Delone Catholic at Hanover, 7:30 p.m.

Dover at Northeastern, 7:30 p.m.

Eastern at York Suburban, 7:30 p.m.

Fairfield at York Tech, 7:30 p.m.

Kennard-Dale at West York, 7:30 p.m.

Red Lion at South Western, 7:30 p.m.

Spring Grove at York High, 7:30 p.m.

Christian School of York at Harrisburg Christian, 7:30 p.m.

Red Lion Christian Tournament

Adams County Christian vs. Red Lion Christian, 5 p.m.

Twin Valley Bible Academy vs. Towle Institute, 8 p.m.

High School Girls' Basketball

Christian School of York at Harrisburg Christian, 6 p.m.

Northeastern at Dover, 6:30 p.m.

Littlestown at Bermudian Springs, 7:30 p.m.

Biglerville at York Catholic, 7:30 p.m.

Dallastown at Central, 7:30 p.m.

Hanover at Delone Catholic, 7:30 p.m.

York High at Eastern, 7:30 p.m.

West York at New Oxford, 7:30 p.m.

Gettysburg at Spring Grove, 7:30 p.m.

York Suburban at Susquehannock, 7:30 p.m.

Red Lion Christian Tournament

Adams County Christian vs. Red Lion Christian, 3:30 p.m.

Twin Valley Bible Academy vs. Towle Institute, 6:30 p.m.

High School Ice Hockey

West York vs. Red Land at Twin Ponds East, 9 p.m.

College Track and Field

York at Susquehanna Crusader Classic, 4 p.m.