FRIDAY

Boys' High School Basketball

Fulton County Christian at York Country Day, 6:30 p.m.

Lebanon Christian at Red Lion Christian, 6:30 p.m.

Delone Catholic at Bermudian Springs, 7:30 p.m.

Central at West York, 7:30 p.m.

Dover at York High, 7:30 p.m.

Hanover at Eastern, 7:30 p.m.

Fairfield at York Suburban, 7:30 p.m.

Spring Grove at Kennard-Dale, 7:30 p.m.

York Catholic at Littlestown, 7:30 p.m.

Red Lion at Northeastern, 7:30 p.m.

Susquehannock at York Tech, 7:30 p.m.

Christian School of York at Hershey Christian, 7:30 p.m.

Girls' High School Basketball

Fulton County Christian at York Country Day, 5 p.m.

Lebanon Christian at Red Lion Christian, 5 p.m.

Christian School of York at Hershey Christian, 6 p.m.

Bermudian Springs at Delone Catholic, 7:30 p.m.

West York at Dover, 7:30 p.m.

Eastern at Hanover, 7:30 p.m.

York High at Fairfield, 7:30 p.m.

Littlestown at York Catholic, 7:30 p.m.

New Oxford at Susquehannock, 7:30 p.m.

Northeastern at Red Lion, 7 p.m.

South Western at Spring Grove, 7:30 p.m.

York Suburban at Central, 7:30 p.m.

High School Wrestling

New Oxford at Alliance HS (Ohio) Tournament, 11 a.m.

High School Ice Hockey

CPIHL

Hershey vs. Central at York City Ice Rink, 6:45 p.m.


Advertisement

West York vs. Warwick at Lancaster Ice Rink, 7 p.m.

Susquehannock/Kennard-Dale vs. Susquehanna Township/McDevitt at Twin Ponds East, 7 p.m.

SATURDAY

High School Wrestling

West York, Eastern at Elizabethtown Duals, 8 a.m.

Hanover at Ultimate Duals, 8:30 a.m.

Red Lion at Garden Spot Tournament, 9 a.m.

York Suburban at Twin Valley Tournament, 9 a.m.

Littlestown, Kennard-Dale at Gettysburg Tournament, 9 a.m.

Biglerville at Juniata Team Duals, 9 a.m.

New Oxford at Alliance HS (Ohio) Tournament, 11 a.m.

Dallastown at Council Rock South Tournament, 11 a.m.

Boiling Springs at Bermudian Springs, 6:30 p.m.

Central at Spring Grove, 7 p.m.

Boys' High School Basketball

James Buchanan at Littlestown, 6 p.m.

Penn Manor at West York, 6:30 p.m.

York Suburban at Central, 7:30 p.m.

St. Maria Goretti at Delone Catholic, 7:30 p.m.

Red Lion at Eastern, 7:30 p.m.

New Oxford at South Western, 7:30 p.m.

Shippensburg at Northeastern, 7:30 p.m.

New Hope Academy at Lincoln Leadership Academy, 7:30 p.m.

Girls' High School Basketball

New Hope Academy at Lincoln Leadership Academy, 6 p.m.

Red Lion at Eastern, 6 p.m.

Northeastern at Shippensburg, 7 p.m.

Dallastown at York Catholic, 7:30 p.m.

James Buchanan at Littlestown, 7:30 p.m.

Women's College Basketball

Mary Washington at York College, 1 p.m.

Men's College Basketball

Mary Washington at York College, 3 p.m.

College Wrestling

York College at Metropolitan Conference Championships (Centenary College), 11 a.m.

College Swimming

York College at Frostburg State, 1 p.m.