YORK ROADRUNNERS CLUB

Winter Series

Spring Valley 4K

Race Results

Top 25 Listed

Overall: 1. Patrick Reilly, 22:57.06; 2. Brian Waters, 23:11.20; 3. Joe Klinedinst, 24:30.40; 4. Ryan Myers, 24:40.25; 5. Joshua Jamison, 24:59.64; 6. Daniel Starr, 25:25.95; 7. Andrew Erickson, 25:52.84; 8. Danty Pagan, 26:00.39; 9. David Lynch, 26:01.88; 10. Matt Neff, 26:03.59; 11. James Rayburn, 26:07.46; 12. Justin Bucks, 26:10.14; 13. Dave Tushingham, 26:11.40; 14. Andrew Schorr, 26:24.41; 15. Charlene Smith, 26:29.53; 16. Peter Wagner, 26:32.77; 17. Andrew Strittmatter, 26:35.58; 18. Brian Friedland, 26:49.79; 19. Gabriel Lloyd, 26:52.08; 20. Dave Haight, 27:00.78; 21. Chad Smith, 27:02.56; 22. Jim Roche, 27:10.89; 23. Eric Miller, 27:12.61; 24. Adam Saubel, 27:15.31; 25. Timothy Beaver, 27:16.97.

Division and Age Group Winners

First Place Listed Only

1-13 Sub. Junior Women -- Emily Neff, 39:02.11; 1-13 Sub. Junior Men -- Peter Wagner, 26:32.77; 14-18 Junior Men -- Patrick Reilly, 22:57.06; 14-18 Junior Women -- Taylour Mauro, 28:22.86; 19-24 Open Women A -- Tuesday Wilson, 27:34.32; 19-24 Open Men A -- Daniel Starr, 25:25.95; 25-29 Open Women B -- Charlene Smith, 26:29.53; 25-29 Open Men B -- Brian Waters, 23:11.20; 30-34 Sub. Master Women A -- Katie Lacks, 30:57.17; 30-34 Sub. Master Men A -- Joshua Jamison, 24:59.64; 35-39 Sub. Master Men B -- Joe Klinedinst, 24:30.40; 35-39 Sub. Master Women B -- Jenny Motway, 29:07.93; 40-44 Master Men A -- Dave Tushingham, 26:11.40; 40-44 Master Women A -- Brenda Hodge, 30:56.00; 45-49 Master Men B -- Brian Friedland, 26:49.79; 45-49 Master Women B -- Kimberly Anderson, 32:44.80; 50-54 Senior Men A -- James Rayburn, 26:07.46; 50-54 Senior Women A -- Suk Geesey, 33:36.46; 55-59 Senior Women B -- Kim Lentz, 40:58.76; 55-59 Senior Men B -- John Crosset, 28:18.51; 60-64 Senior Women C -- Rose Ward, 46:25.26; 65-69 Senior Men D -- Bill Doherty, 30:05.35; 70 Plus Senior Men E -- Milton Bushey, 37:07.92.


Advertisement

York Roadrunners

Winter Series

Race Point Standings

Top Three Leaders Listed

1-13 Sub. Junior Women -- Emily Neff, 10; Carleigh Roche, 9; Ava Becker, 8; 1-13 Sub. Junior Men -- Peter Wagner, 20; Isaiah Marsteller, 17; Jackson Deppen, 9; 14-18 Junior Women -- Taylour Mauro, 20; Ashley Wilt, 16; Claudine Godfrey, 13; 14-18 Junior Men -- Patrick Reilly, 20; Gabriel Lloyd, 16; Andrew Erickson, 9; 19-24 Open Women A -- Tuesday Wilson, 20; Whitney Timcheck, 9; 19-24 Open Men A -- Daniel Starr, 19; Eric Miller, 17; Andrew Friesema, 10; 25-29 Open Women B -- Charlene Smith, 20; Katelynn Strittmatter, 18; Nicole Blascovich, 16; 25-29 Open Men B -- Brian Waters, 20; Andrew Strittmatter, 17; Jeffrey Heim, 12; 30-34 Sub. Master Women A -- Katie Lacks, 19; Robin Vincent, 13; Heather Roe, 12; 30-34 Sub. Master Men A -- Joshua Jamison, 20; Chad Smith, 17; David Lynch, 17; Thomas Renner, 12; 35-39 Sub. Master Women B -- Jenny Motway, 20; Brady Crone, 16; Amy Sipe, 10; Kym Belongia, 10; 35-39 Sub. Master Men B -- Joe Klinedinst, 20; Matt Neff, 17; Andrew Schorr, 14; 40-44 Master Women A -- Brenda Hodge, 20; Lisa Batdorf, 14; Cynde Main, 10; 40-44 Master Men A -- Adam Coffman, 18; Leo Miller, 10; Dave Tushingham, 10; Tom Kieffer, 10; Rob Bowen, 8; Matthew Lamberti, 8; 45-49 Master Women B -- Kimberly Anderson, 20; Jacqueline Evans, 17; Brooke Kabakijan, 17; Lisa Reilly, 12; 45-49 Master Men B -- Brian Friedland, 20; Dave Haight, 18; Cary Walton, 14; 50-54 Senior Women A -- Suk Geesey, 20; Anita Hartman, 18; Sue Evans, 15; 50-54 Senior Men A -- James Rayburn, 19; Jim Roche, 19; John Goodling, 15; Scott Ott, 15; Clint Myers, 8; 55-59 Senior Women B -- Pamela Goodling, 10; Kim Lentz, 10; Leslie Eby, 9; 55-59 Senior Men B -- Keith Hassler, 17; Dave Ballaban, 10; John Crosset, 10; Michael Ball, 9; 60-64 Senior Women C -- Linda Arvey, 19; Rose Ward, 10; 60-64 Senior Men C -- John Lefko, 18; Hal Darr, 16; Michael Schmotzer, 10; Sil Simpson, 10; 65-69 Senior Men D -- Steve Farrah, 18; Russell McKnight, 16; Al Arvey, 12; 70 Plus Senior Men E -- Milton Bushey, 20. 

Spring Valley 1K

Results

Top Five Listed

Overall: 1. Kyle Letner, 6:49.87; 2. John Frey, 7:11.09; 3. Zach Shelley, 7:27.04; 4. Jonathon Hodge, 7:29.79; 5. Darby Anderson, 7:30.86.

Division and Age Group Winners

First Place Listed Only

1-12 Female -- Makayla Letner, 9:09.12; 1-12 Male -- Ethan Hodge, 8:15.10; 13 Plus Female -- Darby Anderson, 7:30.86; 13 Plus Male -- Kyle Letner, 6:49.87.

Race Point Standings

1K Races

Top Three Leaders Listed

1-12 Female -- Makayla Letner, 20; Karly Kabakjian, 15; Madeline Myers, 9; 1-12 Male -- Ethan Hodge, 19; Kaleb Kabakjian, 12; Shawn Neff, 10; 13 Plus Female -- Taylour Mauro, 19; Amy Sipe, 17; Darby Anderson, 10; 13 Plus Male -- Jonathon Hodge, 17; Thomas Leckrone, 11; Bart Stump, 10; Kyle Letner, 10; Kevin Kabakjian, 10.