MONDAY

High School Girls' Soccer

Kennard-Dale at York Suburban, 4 p.m.

Cedar Cliff at South Western, 4 p.m.

York Country Day at Hanover, 4 p.m.

Northeastern at York Catholic, 4 p.m.

Bermudian Springs at Delone Catholic, 4 p.m.

Biglerville at Waynesboro, 6:30 p.m.

Eastern at Central, 7 p.m.

Dallastown at Spring Grove, 7:30 p.m.

High School Field Hockey

Bermudian Springs at Central, 4:15 p.m.

New Oxford at Delone Catholic, 4:15 p.m.

Gettysburg at Hanover, 4:15 p.m.

Spring Grove at Northeastern, 4:15 p.m.

Eastern at Dover, 7 p.m.

High School Boys' Soccer

Spring Grove at Dallastown, 4 p.m.

New Oxford at Littlestown, 6 p.m.

Waynesboro at Biglerville, 7 p.m.

High School Girls' Tennis

York-Adams League Singles Tournament

Championships and Consolations

Class AAA and Class AA at South Western, 4 p.m.

High School Girls' Volleyball

Littlestown at York High, 6 p.m.

York Suburban at Kennard-Dale, 7 p.m.

College Golf

York at Lebanon Valley Invitational at Lebanon Country Club, 12:30 p.m.

TUESDAY

High School Girls' Volleyball

York High at York Suburban, 6 p.m.

Red Lion at Dover, 7 p.m.


Advertisement

Delone Catholic at Hanover, 7 p.m.

Dallastown at Susquehannock, 7 p.m.

Kennard-Dale at New Oxford, 7 p.m.

South Western at Spring Grove, 7 p.m.

Littlestown at Fairfield, 7 p.m.

York Catholic at York Tech, 7 p.m.

West York at Northeastern, 7:30 p.m.

High School Field Hockey

West York at Bermudian Springs, 4:15 p.m.

Kennard-Dale at Delone Catholic, 4:15 p.m.

Central at Dallastown, 4:15 p.m.

Eastern at Hanover, 4:15 p.m.

Littlestown at York Suburban, 4:15 p.m.

Spring Grove at South Western, 4:15 p.m.

Waynesboro at Fairfield, 4:15 p.m.

New Oxford at Dover, 7 p.m.

Susquehannock at Biglerville, 7 p.m.

High School Girls' Soccer

West York at Kennard-Dale, 4 p.m.

Bermudian Springs at Littlestown, 4 p.m.

Northeastern at Dover, 4 p.m.

Fairfield at Delone Catholic, 4 p.m.

York Suburban at Susquehannock, 7 p.m.

Red Lion at Central, 7 p.m.

Biglerville at Hanover, 7 p.m.

South Western at New Oxford, 7 p.m.

High School Boys' Soccer

Kennard-Dale at West York, 4 p.m.

New Oxford at South Western, 4 p.m.

Littlestown at Bermudian Springs, 4 p.m.

Delone Catholic at Fairfield, 7 p.m.

Central at Red Lion, 7 p.m.

Susquehannock at York Suburban, 7:30 p.m.

Dover at Northeastern, 7:30 p.m.

High School Cross Country

Bermudian Springs, Kennard-Dale, Spring Grove at York Catholic, 4:30 p.m.

Delone Catholic, Dover, Red Lion at South Western, 4:30 p.m.

Eastern, New Oxford, Susquehannock at Fairfield, 4:30 p.m.

Northeastern, York Tech, Dallastown at York Suburban, 4:30 p.m.

Littlestown, West York, Biglerville at Central, 4:30 p.m.

High School Girls' Tennis

York-Adams League Doubles Tournament

First Round and Quarterfinals

Class AAA at Dallastown, 2:30 p.m.

Class AA at South Western, 2:30 p.m.

College Field Hockey

York at DeSales, 4:30 p.m.

College Women's Volleyball

York at Goucher, 7 p.m.

Penn State York at Penn State Harrisburg, 7 p.m.