MONDAY

High School Football

Littlestown at York Tech, 4 p.m.

Biglerville at Eastern York, 6 p.m.

West York at Dover, 6 p.m.

New Oxford at Kennard-Dale, 6 p.m.

Central at South Western, 6 p.m.

York High at Dallastown, 6 p.m.

Fairfield at Bermudian Springs, 6:30 p.m.

Hanover at York Suburban, 6:30 p.m.

Delone Catholic at York Catholic, 6:30 p.m.

Red Lion at Spring Grove, 7 p.m.

High School Boys' Soccer

York Country Day at Dayspring Christian, 4 p.m.

Littlestown at James Buchanan, 7 p.m.

Delone Catholic at Biglerville, 7 p.m.

Hanover at Fairfield, 7 p.m.

Boiling Springs at Bermudian Springs, 7:30 p.m.

High School Girls' Soccer

Bermudian Springs at Boiling Springs, 4 p.m.

Fairfield at Hanover, 4 p.m.

Waynesboro at Biglerville, 7 p.m.

High School Girls' Volleyball

York Tech at Harrisburg, 5 p.m.

Boiling Springs at Bermudian Springs, 7 p.m.

Manheim Central at Northeastern, 7 p.m.

High School Field Hockey

Northeastern at Dallastown, 4:15 p.m.

Delone Catholic at Susquehannock, 4:15 p.m.

West York at Hanover, 4:15 p.m.

Littlestown at Kennard-Dale, 4:15 p.m.

York Suburban at Biglerville, 7 p.m.

Central at Red Lion, 7:15 p.m.

High School Girls' Tennis

District 3-AA Team Tournament, York Catholic vs. Pequea Valley, 10:30 a.m.

District 3 Singles Tournament, semifinals, finals, consolations, at Hershey Racquet Club, noon.

TUESDAY

High School Girls' Volleyball

Veritas Academy at Christian School of York

Bermudian Springs at Fairfield, 7 p.m.

Delone Catholic at Littlestown, 7 p.m.

Central at Dover, 7 p.m.

Eastern at Northeastern, 7 p.m.

Hanover at York Tech, 7 p.m.

Kennard-Dale at West York, 7 p.m.

New Oxford at York Suburban, 7 p.m.

Susquehannock at Spring Grove, 7 p.m.

Dallastown at Red Lion, 7:30 p.m.

High School Boys' Soccer

York-Adams Tournament Semifinals

York Suburban vs. West York at Susquehannock, 7:30 p.m.

Central York vs. Susquehannock at Red Lion, 7:30 p.m.

Other Games

Hanover at York Catholic, 4 p.m.

Littlestown at Fairfield, 7 p.m.

High School Girls' Soccer

York-Adams Tournament Semifinals

Dallastown vs. Northeastern at Susquehannock, 5:30 p.m.

Central York vs. Dover at Red Lion, 5:30 p.m.

Other Game

Fairfield at Littlestown, 6 p.m.

High School Field Hockey

New Oxford at Northeastern, 3:45 p.m.

Fairfield at Eastern, 7 p.m.

High School Tennis

District 3 Team Tournament

Class AA semifinals

York Catholic-Pequea Valley winner vs. Wyomissing at Hershey Racquet Club, 3:15 p.m.

High School Golf

PIAA East Regional Qualifying Tournament at Golden Oaks Golf Club, Fleetwood, 9 a.m.

High School Cross Country

York-Adams Meet at Rudy Park, 4 p.m.

College Field Hockey

York at Frostburg State, 5 p.m.

College Women's Soccer

Wesley at York, 4:30 p.m.

College Men's Soccer

Penn State York at Penn State Brandywine, 4 p.m.