WEDNESDAY

High School Boys' Basketball

Littlestown at Susquehannock, 7:30 p.m.

York High at South Western, 7:30 p.m.

Northeastern at Kennard-Dale, 7:30 p.m.

Red Lion at Spring Grove, 7:30 p.m.

York Tech at Hanover, 7:30 p.m.

Dover at Cumberland Valley, 7:30 p.m.

York Catholic at Fairfield, 7:30 p.m.

Spring Grove at Manheim Central, 7:30 p.m.

High School Girls' Basketball

Lancaster County Christian at New Hope Academy, 6 p.m.

Red Lion at Central York, 7:30 p.m.

New Oxford at Dallastown, 7:30 p.m.

South Western at West York, 7:30 p.m.

Susquehannock at Bermudian Springs, 7:30 p.m.

Dover at Shippensburg, 7:30 p.m.

Fairfield at York Catholic, 7:30 p.m.

High School Wrestling

District 3 Tournament

Quarterfinals

Class AA

Hamburg at Biglerville, 5 p.m.

Susquenita vs. Bermudian Springs at Biglerville, 5 p.m.

Semifinals

Hamburg-Biglerville winner vs. Bermudian Springs-Susquenita winner at Biglerville, 7 p.m.

Other Matches

Eastern at Columbia, 7 p.m.

Halifax at York Suburban, 7 p.m.

Central at Red Lion, 7:30 p.m.

High School Ice Hockey

Mechanicsburg vs. Central at York City Ice Rink, 6:45 p.m.

Elizabethtown vs. Dallastown at York City Ice Rink, 8:30 p.m.

College Women's Basketball

York at Marymount (Va.), 6 p.m.

Penn State Brandywine at Penn State York, 6 p.m.

College Men's Basketball

York College at Marymount (Va.), 8 p.m.

Penn State Brandywine at Penn State York, 8 p.m.

THURSDAY

High School Swimming

Red Lion at Central, 4:30 p.m.

Spring Grove at Dallastown, 4:30 p.m.

Red Land at South Western, 4:30 p.m.

Susquehannock at Dover, 4:30 p.m.

New Oxford at York Suburban, 6 p.m.

West York at Northeastern, 6 p.m.

High School Wrestling

District 3 Team Tournament

Semifinals

Class AAA

Spring Grove at Central Dauphin, 7 p.m.

Other Matches

Fairfield at Hanover, 7 p.m.

Kennard-Dale at New Oxford, 7:30 p.m.

Northeastern at Dover, 7:30 p.m.

High School Boys' Basketball

Harrisburg Christian at York Country Day, 5 p.m.

Gospel of Grace Christian at New Hope Academy, 5:30 p.m.

York Suburban at Bermudian Springs, 7:30 p.m.

Fairfield at Delone Catholic, 7:30 p.m.

High School Girls' Basketball

York Country Day at York High, 6 p.m.

Spring Grove at York Suburban, 7:30 p.m.

Delone Catholic at Fairfield, 7:30 p.m.