FRIDAY

High School Boys' Basketball

New Hope Academy at Lincoln, 3 p.m.

York Suburban at Bermudian Springs, 7:30 p.m.

Biglerville at Delone Catholic, 7:30 p.m.

Central at Red Lion, 7:30 p.m.

Dallastown at Spring Grove, 7:30 p.m.

York Tech at Hanover, 7:30 p.m.

Northeastern at Kennard-Dale, 7:30 p.m.

Littlestown at Susquehannock, 7:30 p.m.

York High at South Western, 7:30 p.m.

Mount Calvary Christian at Christian School of York, 7:30 p.m.

York Country Day at Hershey Christian, 7:30 p.m.

High School Girls' Basketball

Mount Calvary Christian at Christian School of York, 6 p.m.

York Country Day at Hershey Christian, 6 p.m.

Susquehannock at Northeastern, 7 p.m.

Bermudian Springs at York High, 7:30 p.m.

Delone Catholic at Biglerville, 7:30 p.m.

Red Lion at Central, 7:30 p.m.

New Oxford at Dallastown, 7:30 p.m.

Dover at Susquehanna Township, 7:30 p.m.

Kennard-Dale at Littlestown, 7:30 p.m.

South Western at West York, 7:30 p.m.

Spring Grove at York Suburban, 7:30 p.m.

High School Ice Hockey

Dallastown vs. Hempfield at Lancaster Ice Rink, 7 p.m.

West York vs. Ephrata at Regency Ice Rink, 7:40 p.m.

York Suburban/Irish vs. Susquehanna Township/McDevitt at Twin Ponds East, 9 p.m.

High School Wrestling


Advertisement

Hanover, South Western at New Oxford Tournament, 5 p.m.

High School Bowling

Conestoga Valley at York Tech (Suburban Bowlerama), 3:30 p.m.

College Wrestling

York at Elizabethtown, 7 p.m.

SATURDAY

High School Boys' Basketball

Pa.-Md. Showcase at Gettysburg

Delone Catholic vs. Frederick, noon

West York vs. North Hagerstown, 3 p.m.

New Oxford vs. Highland View Academy, 8 p.m.

Other Games

Central Dauphin East at Red Lion, 2:30 p.m.

Ephrata at Dover, 2:30 p.m.

York High at Reading, 6:30 p.m.

Hempfield at Dallastown, 7:30 p.m.

Littlestown at James Buchanan, 7:30 p.m.

Greencastle-Antrim at Northeastern, 7:30 p.m.

York Suburban at Steel-High, 7:30 p.m.

High School Girls' Basketball

Red Lion Showcase Tournament

Delone Catholic vs. West York, 4:30 p.m.

Central Dauphin East vs. New Oxford, 6:15 p.m.

Red Lion vs. Boyertown, 7:45 p.m.

Other Games

York Catholic at Charlotte Catholic, 10 a.m.

Lancaster County Christian at Christian School of York, 1 p.m.

New Hope Academy at Steel-High, 1 p.m.

Hanover at South Western, 1:30 p.m.

Littlestown at James Buchanan, 6 p.m.

High School Wrestling

Hanover at New Oxford Tournament, 9 a.m.

York Suburban at Hershey, 2:30 p.m.

High School Swimming

York Suburban, West York, Spring Grove, New Oxford, Dallastown at South Western Relays, 10:30 a.m.

College Women's Basketball

St. Mary's (Md.) at York, 1 p.m.

Penn State York at Penn State Beaver, 1 p.m.

College Men's Basketball

St. Mary's (Md.) at York, 3 p.m.

Penn State York at Penn State Beaver, 3 p.m.

College Indoor Track and Field

York at George Mason Invitational, 10 a.m.