THURSDAY

High School Wrestling

Littlestown at Delone Catholic, 7 p.m.

Hanover at Eastern, 7 p.m.

Fairfield at York Tech, 7 p.m.

Bermudian Springs at Biglerville, 7 p.m.

Northeastern at Central, 7:30 p.m.

Dallastown at Red Lion, 7:30 p.m.

Kennard-Dale at New Oxford, 7:30 p.m.

Spring Grove at South Western, 7:30 p.m.

West York at Susquehannock, 7:30 p.m.

High School Swimming

Central at Spring Grove, 4:30 p.m.

Dallastown at South Western, 6 p.m.

Dover at West York (Graham Aquatic Center), 6 p.m.

New Oxford at Northeastern, 6 p.m.

Susquehannock at York Suburban, 6 p.m.

High School Boys' Basketball

Valley Christian at Red Lion Christian, 5 p.m.

Lititz Christian at York Country Day, 6:30 p.m.

High School Girls' Basketball

Lititz Christian at York Country Day, 5 p.m.

College Women's Basketball

Penn State York at Penn State Schuylkill, 6 p.m.

Washington and Lee at York, 7 p.m.

College Men's Basketball

Penn State York at Penn State Schuylkill, 8 p.m.

FRIDAY

High School Boys' Basketball

New Hope Academy at Lincoln, 3 p.m.

York Suburban at Bermudian Springs, 7:30 p.m.

Biglerville at Delone Catholic, 7:30 p.m.


Advertisement

Central at Red Lion, 7:30 p.m.

Dallastown at Spring Grove, 7:30 p.m.

York Tech at Hanover, 7:30 p.m.

Northeastern at Kennard-Dale, 7:30 p.m.

Littlestown at Susquehannock, 7:30 p.m.

York High at South Western, 7:30 p.m.

Mount Calvary Christian at Christian School of York, 7:30 p.m.

York Country Day at Hershey Christian, 7:30 p.m.

High School Girls' Basketball

Mount Calvary Christian at Christian School of York, 6 p.m.

York Country Day at Hershey Christian, 6 p.m.

Susquehannock at Northeastern, 7 p.m.

Bermudian Springs at York High, 7:30 p.m.

Delone Catholic at Biglerville, 7:30 p.m.

Red Lion at Central, 7:30 p.m.

New Oxford at Dallastown, 7:30 p.m.

Dover at Susquehanna Township, 7:30 p.m.

Kennard-Dale at Littlestown, 7:30 p.m.

South Western at West York, 7:30 p.m.

Spring Grove at York Suburban, 7:30 p.m.

High School Wrestling

Hanover at New Oxford Tournament, 5 p.m.

High School Bowling

Conestoga Valley at York Tech (Suburban Bowlerama), 3:30 p.m.

High School Ice Hockey

Dallastown vs. Hempfield at Lancaster Ice Rink, 7 p.m.

West York vs. Ephrata at Regency Ice Rink, 7:40 p.m.

York Suburban/Irish vs. Susquehanna Township/McDevitt at Twin Ponds East, 9 p.m.

College Wrestling

York at Elizabethtown, 7 p.m.