FRIDAY

High School Boys' Basketball

Red Lion Christian at Adams County Christian, 7 p.m.

Biglerville at Hanover, 7:30 p.m.

Central at South Western, 7:30 p.m.

Dallastown at York High, 7:30 p.m.

Delone Catholic at Fairfield, 7:30 p.m.

New Oxford at Dover, 7:30 p.m.

Susquehannock at Eastern, 7:30 p.m.

Littlestown at York Suburban, 7:30 p.m.

Northeastern at West York, 7:30 p.m.

Spring Grove at Red Lion, 7:30 p.m.

York Tech at York Catholic, 7:30 p.m.

Christian School of York at New Covenant Christian, 7:30 p.m.

New Hope Academy at Lancaster County Christian, 8 p.m.

High School Girls' Basketball

Red Lion Christian at Adams County Christian, 5:30 p.m.

Lititz Christian at Christian School of York, 6 p.m.

New Hope Academy at Lancaster County Christian, 6 p.m.

Hanover at Biglerville, 7:30 p.m.

South Western at Central, 7:30 p.m.

West York at Dallastown, 7:30 p.m.

Fairfield at Delone Catholic, 7:30 p.m.

Dover at Spring Grove, 7:30 p.m.

Eastern at Kennard-Dale, 7:30 p.m.

York High at Littlestown, 7:30 p.m.

Red Lion at New Oxford, 7:30 p.m.

York Suburban at Northeastern, 7:30 p.m.

High School Ice Hockey

CPIHL

Central vs. Dallastown at York City Ice Rick, 6:45 p.m.

Palmyra vs. West York at York City Ice Rink, 8:30 p.m.


Advertisement

SATURDAY

High School Boys' Basketball

Lancaster Mennonite at York Catholic, 1:30 p.m.

Susquehannock at Kennard-Dale, 2:30 p.m.

Middletown at Red Lion, 2:30 p.m.

South Western at Delone Catholic, 6 p.m.

Boiling Springs at Bermudian Springs, 7:30 p.m.

Carlisle at Central, 7:30 p.m.

Dallastown at Gettysburg, 7:30 p.m.

Littlestown at Hanover, 7:30 p.m.

High School Girls' Basketball

Susquehannock at Kennard-Dale, 1 p.m.

Bermudian Springs at Boiling Springs, 2:30 p.m.

Lancaster Mennonite at York Catholic, 4:30 p.m.

Daniel Boone at West York, 5:30 p.m.

Littlestown at Hanover, 6 p.m.

Warwick at York Suburban, 6:30 p.m.

Central at Carlisle, 7:30 p.m.

South Western at Delone Catholic, 7:30 p.m.

York High at Harrisburg, 7:30 p.m.

High School Wrestling

Kennard-Dale, Central at Biglerville Duals, 8 a.m.

Spring Grove at Warwick Duals, 8:30 a.m.

York Tech at Oley Valley Tournament, 9 a.m.

Northeastern, Bermudian Springs at Lancaster Catholic Duals, 9 a.m.

South Western at Cumberland Valley Duals, 9 a.m.

West York at Dallastown, 7 p.m.

Delone Catholic at Eastern, 7 p.m.

York Suburban at Fairfield, 7 p.m.

High School Swimming

Dallastown at South Western Diving Invitational, 9:30 a.m.

Spring Grove, Northeastern at Central Invitational, 10 a.m.

Dover at Clearfield Invitational, 10 a.m.

York Suburban at Schuylkill Valley Tri-Meet

College Men's Basketball

Misericordia at York, 4 p.m.

College Women's Basketball

Richard Stockton at York, 2 p.m.

College Wrestling

York at Ursinus Duals, 9:30 a.m.