FRIDAY

High School Boys' Basketball

Ephrata Tournament

Consolation: Dallastown vs. Spring Grove, 4 p.m.

Championship: Donegal vs. Ephrata, 8 p.m.

West York Tournament

Consolation: West York vs. Manheim Twp., 6 p.m.

Championship: Central Dauphin East vs. Steel-High, 7:30 p.m.

Robert Griffith Tournament (York Tech)

Consolation: York Suburban vs. South Western, 6 p.m.

Championship: York Catholic vs. Bethlehem Catholic, 7:30 p.m.

Christian School of York Tournament

Consolation: Fairfield vs. Christian School of York, 4:30 p.m.

Championship: Dayspring Christian vs. Hanover, 7:30 p.m.

McCaskey Tournament

Consolation: Franklin Learning Center vs. Carver Engineering and Science, 6:30 p.m.

Championship: York High vs. McCaskey, 8 p.m.

Gettysburg Tournament

Consolation: Northeastern vs. Gettysburg, 6:30 p.m.

Championship: Delone Catholic vs. Chambersburg, 8 p.m.

Susquehannock Tournament

Consolation: Kennard-Dale vs. Middletown, 6 p.m.

Championship: Susquehannock vs. Cedar Cliff, 7:30 p.m.

Pine Grove Tournament

Consolation, 6 p.m.

Championship, 7:30 p.m.

Non-Tournament Game

Penn Manor at Red Lion, 7:30 p.m.

High School Girls' Basketball


Advertisement

Bermudian Springs Tournament

Consolation: Bermudian Springs vs. Greenwood, 6:30 p.m.

Championship: Boiling Springs vs. Camp Hill, 8 p.m.

Wrightsville Rotary Club Tournament at Eastern

Consolation: Kennard-Dale vs. Cedar Crest, 6 p.m.

Championship: Susquehannock at Eastern York, 7:30 p.m.

Central York Tournament

Consolation: Solanco vs. Central York, 6 p.m.

Championship: York Catholic vs. Berks Catholic, 7:30 p.m.

Christian School of York Tournament

Championship: Christian School of York vs. Fairfield, 6 p.m.

York Suburban Tournament

Consolation: Manheim Twp. vs. Lancaster Mennonite, 6 p.m.

Championship: West York vs. York Suburban, 7:30 p.m.

State College Tournament

Consolation: Red Lion vs. Kittanning, 3 p.m.

Championship: State College vs. Upper Darby, 6 p.m.

Hanover Tournament

Consolation: York Country Day vs. Bible Baptist, 6 p.m.

Championship: Hanover vs. Red Land, 7:30 p.m.

Cumberland Valley Tournament

Shippensburg vs. Warwick, 6 p.m.

Dallastown vs. Cumberland Valley, 7:30 p.m.

Bishop Guilfoyle Tournament

Delone Catholic vs. St. Jean, 5:30 p.m.

Bishop Guilfoyle vs. Bishop Walsh, 7:30 p.m.

Lancaster County Christian Tournament

Biglerville vs. Harrisburg Christian, 2:30 p.m.

Lancaster County Christian vs. Mount Calvary Christian, 4 p.m.

Northeastern Tournament

Harrisburg vs. New Oxford, 6 p.m.

Elizabethtown vs. Northeastern, 7:30 p.m.

Non-Tournament Games

York High at East Pennsboro, 1:30 p.m.

West Perry at Dover, 7:30 p.m.

Spring Grove at Cedar Cliff, 7:30 p.m.

High School Wrestling

York Suburban, Eastern at Upper Dauphin Tournament, 8 a.m.

Kennard-Dale at Powerade Tournament, 8:30 a.m.

West York, Northeastern, Dover at Governor Mifflin Tournament, 9 a.m.

Spring Grove, Red Lion, New Oxford at Conestoga Valley Tournament, 11 a.m.

Dallastown at Mount Mat Madness (UMBC), 12:30 p.m.

College Men's Basketball

Coaches vs. Cancer Tournament at York

Opening Round

York vs. Grove City, 6 p.m.

Gettysburg vs. Farmingdale State, 8 p.m.

SATURDAY

High School Boys' Basketball

New Oxford Tournament

Consolation: Littlestown vs. York Tech, 1:30 p.m.

Championship: Bermudian Springs vs. New Oxford, 3 p.m.

High School Girls' Basketball

Cumberland Valley Tournament

Consolation, 1 p.m.

Championship, 2:30 p.m.

Bishop Guilfoyle Tournament

Consolation, 1 p.m.

Championship, 6 p.m.

Lancaster County Christian Tournament

Consolation, 2:30 p.m.

Championship, 4 p.m.

Northeastern Tournament

Consolation, 6 p.m.

Championship, 7:30 p.m.

Non-Tournament Game

Cedar Cliff at York High, 6:30 p.m.

High School Wrestling

Dallastown at Mount Mat Madness (UMBC), 8:30 a.m.

Fairfield, Bermudian Springs at Chambersburg Tournament, 9 a.m.

York Tech at ELCO Tournament, 9 a.m.

Kennard-Dale at Powerade Tournament, 10 a.m.

Spring Grove, Red Lion, New Oxford at Conestoga Valley Tournament, 10:30 a.m.

West York, Northeastern, Dover at Governor Mifflin Tournament, 11 a.m.

High School Swimming

York Suburban at Dallastown Invitational, 8:30 a.m.

College Men's Basketball

Coaches vs. Cancer Tournament at York

Consolation, 1 p.m.

Championship, 3 p.m.

College Women's Basketball

Coaches vs. Cancer Tournament at York

First Round

Wheaton (Mass.) vs. York, 6 p.m.

TCNJ vs. Apprentice School, 8 p.m.