THURSDAY

No events scheduled.

FRIDAY

High School Boys' Basketball

Bermudian Springs Tournament

Dover vs. Conrad Weiser, 6:30 p.m.

Bermudian Springs vs. Camp Hill, 8 p.m.

York Suburban Tournament

Dallastown vs. Kennard-Dale, 6:30 p.m.

York Suburban vs. Lancaster Mennonite, 8 p.m.

Hanover Tournament

Shippensburg vs. Columbia, 6 p.m.

Littlestown vs. Hanover, 7:30 p.m.

Lower Dauphin Tournament

Central Dauphin East vs. Cedar Crest, 6 p.m.

Spring Grove vs. Lower Dauphin, 7:30 p.m.

Carlisle Tournament

Mechanicsburg vs. Hatboro-Horsham, 6:30 p.m.

South Western vs. Carlisle, 8 p.m.

Donegal Tournament

West York vs. Elizabethtown, 6 p.m.

Donegal vs. Warwick, 7:30 p.m.

Annville-Cleona Tournament

Middletown vs. Northern Lebanon, 6:30 p.m.

York Tech vs. Annville-Cleona, 8 p.m.

York High Tournament

Reading vs. Williamsport, 6 p.m.

South Philadelphia vs. York High, 7:30 p.m.

Lourdes Tournament

New Hope Academy vs. Tri-Valley, 7 p.m.

Meadowbrook Christian vs. Our Lady Lourdes Regional, 8:30 p.m.

Gettysburg Tournament

Gettysburg vs. Cedar Cliff, 6 p.m.

Red Lion vs. New Oxford, 7:30 p.m.

Boiling Springs Tournament

Northern vs. Greenwood, 6 p.m.

Susquehannock vs. Boiling Springs, 7:30 p.m.

Lititz Christian Tournament

Biglerville vs. Hershey Christian, 5:30 p.m.

York Country Day vs. Lititz Christian, 8:30 p.m.

Central York Tournament

Penn Manor vs. Bishop McDevitt, 6 p.m.

Central vs. Eastern, 7:30 p.m.

Southern Huntingdon Tournament

Fairfield vs. Mt. Union, 6 p.m.

Juniata vs. Southern Huntingdon, 7:30 p.m.

Conestoga Christian Tournament

Salem Christian vs. Berks Christian, 5:30 p.m.

Conestoga Christian vs. Christian School of York, 8:30 p.m.

High School Girls' Basketball

New Oxford Tournament

Gettysburg vs. York Suburban, 6:30 p.m.

Shippensburg vs. New Oxford, 8 p.m.

Red Lion Tournament

Boiling Springs vs. Manheim Township, 6:30 p.m.

Red Lion vs. McCaskey, 8 p.m.

Biglerville Tournament

Hanover vs. York High, 6 p.m.

Littlestown vs. Biglerville, 8 p.m.

Hempfield Tournament

Dallastown vs. Lancaster Catholic, 6 p.m.

Carlisle vs. Hempfield, 7:30 p.m.

Camp Hill Tournament

Northeastern vs. Downingtown East, 6 p.m.

Upper Dauphin vs. Camp Hill, 7:30 p.m.

Spring Grove Tournament

Central Dauphin vs. Eastern, 6 p.m.

Spring Grove vs. Mechanicsburg, 7:30 p.m.

Big Spring Tournament

South Western vs. Middletown, 6 p.m.

Big Spring vs. East Pennsboro, 7:30 p.m.

Northern Tournament

Bermudian Springs vs. Hershey, 5 p.m.

Dover vs. Northern, 8 p.m.

Lititz Christian Tournament

Linden Hall vs. New Covenant Christian, 4 p.m.

York Country Day vs. Lititz Christian, 7 p.m.

Penn Manor Tournament

Central vs. Kennard-Dale, 6 p.m.

Red Land vs. Penn Manor, 7:30 p.m.

Harrisburg Christian Tournament

Fairfield vs. Millersburg, 4 p.m.

Bible Baptist vs. Harrisburg Christian, 5:30 p.m.

Elizabethtown Tournament

Susquehannock vs. Brandywine Heights, 6 p.m.

Elizabethtown vs. Annville-Cleona, 8 p.m.

Columbia Tournament

Steel-High vs. New Hope Academy, 6 p.m.

Lancaster County Christian vs. Columbia, 8 p.m.

St. Maria Goretti Tournament

Delone Catholic vs. St. Paul School for Girls', 6:30 p.m.

Grace Academy vs. St. Maria Goretti, 8 p.m.

Conestoga Christian Tournament

Salem Christian vs. Berks Christian, 4 p.m.

Christian School of York vs. Conestoga Christian, 7 p.m.

High School Swimming

Dallastown at Cumberland Valley, 4 p.m.

South Western at Gettysburg, 7 p.m.

High School Wrestling

Dover at Cumberland Valley Tournament, 3 p.m.

Delone Catholic at Solanco Invitational, 5 p.m.

South Western at Williamsport Tournament, 5 p.m.

Hanover at Susquehannock, 7 p.m.

High School Bowling

York Tech at Lebanon (Cedar Lanes), 3:30 p.m.

High School Ice Hockey

CPIHL

Red Land vs. West York at York City Ice Rink, 6:45 p.m.

Dallastown vs. Elizabethtown at Lancaster Ice Rink, 7 p.m.

Northern York vs. York Suburban/Irish at York City Ice Rink, 8:30 p.m.

College Swimming

Gallaudet, PSU-Altoona at York, 6 p.m.

College Wrestling

Messiah at York, 7 p.m.