York College's commencement ceremony was May 18.

Graduates are:

Ali Garland, Abbottstown, Bachelor of Science, Sociology

Jamin Nell, Abbottstown, Bachelor of Science, Secondary Education-Mathematics

Mallory Parker, Abbottstown, Bachelor of Science, Elementary Education, Magna Cum Laude

Stephen Baldwin, Brogue, Bachelor of Arts, Political Science, Magna Cum Laude

Lindsay Allen, Dallastown, Bachelor of Science, Biology

Alexa Aubel, Dallastown, Bachelor of Science, Behavioral Science, Cum Laude

Michelle Beyer, Dallastown, Bachelor of Science, Elementary Education

Joanne Brant, Dallastown, Associate of Science, Health Care Coding

Paul Robarge, Dallastown, Bachelor of Science, Psychology, Cum Laude

Katie Thompson, Dallastown, Bachelor of Science, Elementary Education, Summa Cum Laude

Brittany, Varner, Dallastown, Bachelor of Science, Criminal Justice

Luke Jones, Delta, Bachelor of Science, Criminal Justice

Johnathan Browning, Dover, Bachelor of Science, Biology, Cum Laude

Stephen Cashman, Dover, Bachelor of Science, Marketing, Magna Cum Laude

Richard Janosky, Dover, Bachelor of Science, Chemistry

Hillary Miller, Dover, Bachelor of Science, Management, Cum Laude

Jennifer Quinn, Dover, Bachelor of Science, Behavioral Science

Laura Ann Thens, Dover, Master of Business Administration

Sarah Vail, Dover, Master of Business Administration

Shaun Wagner, Dover, Bachelor of Arts, Middle Level Education-Social Studies, Magna Cum Laude

Andrew Woods, Dover, Bachelor of Science, Criminal Justice

Amelia Myers, Dover, Bachelor of Science, Nursing

Carl Redding, Dover, Bachelor of Science, Music

Andrew Sutton, Dover, Bachelor of Science, Biology

Ernest Seigle, Dover, Bachelor of Science, Criminal Justice

Chelsea Cico, East Berlin, Bachelor of Arts, Public Relations

Kyrsten Wagaman, East Berlin, Bachelor of Arts, Political Science, Magna Cum Laude

Eric Rabenstein, East Berlin, Bachelor of Science, Sport Management

Adam Hegedus, Etters, Bachelor of Science, Business Administration

Douglas McLean, Etters, Bachelor of Science, Supply Chain Operations Management

Patricia Stough, Etters, Bachelor of Science, Psychology, Cum Laude

Morgan Rynkiewicz, Fairfield, Bachelor of Science, Finance and Economics, Magna Cum Laude

Kelsey Kuykendall, Fairfield, Bachelor of Science, Elementary Education, Summa Cum Laude

Matthew Hilferding, Fawn Grove, Bachelor of Arts, History, Cum Laude

Jessica Knauer, Felton, Bachelor of Science, Elementary Education/Special Education

Cory Wilson, Felton, Bachelor of Science, Criminal Justice

Katie Morris, Felton, Bachelor of Science, Marketing

Kelly Young, Felton, Bachelor of Science, Behavioral Science, Summa Cum Laude

Katherine Wallett, Gardners, Bachelor of Science, Nursing, Magna Cum Laude

Anna Justice, Gettysburg, Bachelor of Science, Business Administration, Cum Laude

Amanda Rossman, Gettysburg, Master of Science, Nursing

Megan Hardy, Gettysburg, Bachelor of Science, Elementary Education, Magna Cum Laude

Ashton Burk, Glen Rock, Bachelor of Science, Elementary Education, Cum Laude

Abigail Waltimyer, Glen Rock, Bachelor of Science, Mathematics, Cum Laude

Sarah Taylor, Glen Rock, Bachelor of Science, Marketing

Sophia Karaskordas, Glen Rock, Bachelor of Arts, Political Science, Cum Laude

Michael Hoke, Glenville, Bachelor of Science, Computer Science, Cum Laude

Jeremy Meckley, Glenville, Bachelor of Science, Accounting, Cum Laude

Brianna Blouse, Hanover, Bachelor of Science, Nursing

Eleanor King, Hanover, Bachelor of Arts, Graphic Design, Cum Laude

Jacob Krebs, Hanover, Bachelor of Science, Behavioral Science

Hayley Lonai, Hanover, Bachelor of Science, Biology

Abby Wiseman, Hanover, Bachelor of Science, Elementary Education/Special Education, Summa Cum Laude

Kathleen Zanti-Quinn, Hanover, Bachelor of Science, Nursing

Nicholas Brady, Hanover, Bachelor of Science, Computer Science, Magna Cum Laude

Jamie Link, Hanover, Bachelor of Arts, Music

Brianna Shaffer, Hanover, Bachelor of Science, Elementary Education/Special Education, Magna Cum Laude

Sarah Miller, Hanover, Bachelor of Science, Elementary Education

Emily Groft, Hanover, Bachelor of Science, Elementary Education, Magna Cum Laude

James Colburn, Hanover, Bachelor of Arts, Mass Communications

Danielle Doherty, Hellam, Bachelor of Science, Behavioral Science

Brandi, Jones, Hellam, Bachelor of Science, Mathematics, Magna Cum Laude

Sriram Talluri, Jacobus, Bachelor of Science, Finance

Megan Poland, Littlestown, Bachelor of Arts, History, Cum Laude

Brittany Herron, Manchester, Bachelor of Science, Elementary Education

Kyle Hinkle, Manchester, Bachelor of Science, Recreation and Leisure Administration

Samantha McDonald, Manchester, Bachelor of Arts, English Literary Studies

Jennifer Oster, Manchester, Bachelor of Science, Psychology, Cum Laude

Laura Hineline, Manchester, Bachelor of Science, Elementary Education/Special Education, Magna Cum Laude

Shelley Murray, Manchester, Bachelor of Science, Computer Information Systems

Chelsea Kohr, Mount Wolf, Bachelor of Science, Nursing

Jennifer Reigle, Mount Wolf, Bachelor of Science, Nursing

Rachael Potts, Mount Wolf, Bachelor of Science, Accounting

Alexander Clemens, Mount Wolf, Bachelor of Arts, History

Lisa Petrisko, New Freedom, Bachelor of Science, Finance

Emily Polash, New Freedom, Bachelor of Arts, English Literary Studies, Magna Cum Laude

Sara Adams, New Freedom, Bachelor of Arts, Professional Writing

Summer Baer, New Freedom, Bachelor of Science, Sociology, Cum Laude

Kristen Evans, New Freedom, Bachelor of Arts, Public Relations

Rebekah Lloyd, New Oxford, Bachelor of Science, Nursing

Adrianna Person, New Oxford, Bachelor of Science, Elementary Education, Magna Cum Laude

Courtni Riley, New Oxford, Bachelor of Science, Elementary Education/Special Education

Kelly Racey, New Oxford, Bachelor of Science, Elementary Education, Magna Cum Laude

Rachele Bracey, New Park, Associate of Science, General Studies

Guy Dekowski, New Park, Bachelor of Science, Marketing

Susanna Doherty, New Park, Bachelor of Science, Mathematics, Magna Cum Laude

Drew Marsteller, New Park, Bachelor of Science, Criminal Justice

Dominic Spinelli, Orrtanna, Bachelor of Science, Supply Chain Operations Management

Ian Dellinger, Red Lion, Bachelor of Arts, Philosophy

Phillip Matthews, Red Lion, Bachelor of Science, Criminal Justice

Derika Smith, Red Lion, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude

Cassandra Willman, Red Lion, Bachelor of Science, Biology, Magna Cum Laude

Chelsea Zortman, Red Lion, Associate of Science, General Studies

Jerrid Hartman, Red Lion, Bachelor of Science, Criminal Justice

Matthew Alex, Red Lion, Bachelor of Arts, Political Science, Cum Laude

Erin Peddicord, Red Lion, Bachelor of Science, Behavioral Science, Magna Cum Laude

Alexandria Hagen, Red Lion, Bachelor of Science, Psychology, Magna Cum Laude

Justine Lucabaugh, Seven Valleys, Bachelor of Science, Elementary Education/Special Education, Magna Cum Laude

Joshua Fabie, Seven Valleys, Bachelor of Science, Biology, Magna Cum Laude

Shannon Lucabaugh, Seven Valleys, Bachelor of Science, Elementary Education/Special Education, Magna Cum Laude

Rachel Warehime, Seven Valleys, Bachelor of Science, Chemistry

Brandon Bromley, Shrewsbury, Bachelor of Science, Finance

Amy Eicholtz, Shrewsbury, Bachelor of Science, Behavioral Science

Roussari Mendoza, Spring Grove, Bachelor of Science, Criminal Justice

Katelyn Redding, Spring Grove, Bachelor of Science, Elementary Education/Special Education

Elizabeth Walker, Spring Grove, Bachelor of Science, Marketing, Magna Cum Laude

Kara Snyder, Spring Grove, Bachelor of Science, Management and Marketing, Magna Cum Laude

Michael Bridges, Spring Grove, Bachelor of Arts, Political Science, Magna Cum Laude

Megan Christie, Spring Grove, Master of Science, Nursing

Christine Eichler, Stewartstown, Bachelor of Science, Business Administration

Megan Gantz, Stewartstown, Bachelor of Science, Elementary Education

Kaitlyn Krannebitter, Stewartstown, Bachelor of Science, Nursing

Nathan Olver, Stewartstown, Bachelor of Arts, Political Science, Summa Cum Laude

Jessica Roberts, Stewartstown, Bachelor of Science, Behavioral Science, Magna Cum Laude

Rachel Tschudy, Stewartstown, Bachelor of Science, Elementary Education, Magna Cum Laude

Michelle Greaver, Stewartstown, Bachelor of Science, Biology

Kree Wiede, Stewartstown, Bachelor of Arts, Fine Art, Cum Laude

Beckie Rineholt, Thomasville, Bachelor of Science, Nursing

Cory Shaffer, Thomasville, Bachelor of Science, Business Administration, Cum Laude

Ian Clayton, Thomasville, Bachelor of Science, Sociology

Amanda Norris, Thomasville, Bachelor of Science, Entrepreneurship

Cassandra Sarago, Wellsville, Bachelor of Science, Psychology, Summa Cum Laude

Amanda Thompson, Wellsville, Bachelor of Science, Nursing

Pedro Diaz, Windsor, Bachelor of Science, Entrepreneurship

Melinda Smith, Windsor, Bachelor of Science, Nursing

Addalyn Shearer, Windsor, Bachelor of Science, Elementary Education, Magna Cum Laude

Justin Fink, Windsor, Bachelor of Arts, Professional Writing

Justine Hobbs, Wrightsville, Bachelor of Science, Criminal Justice

Caleb Nelson, Wrightsville, Bachelor of Science, Accounting, Cum Laude

Elizabeth Raton, Wrightsville, Bachelor of Arts, Graphic Design, Cum Laude

Jenna Abel, Wrightsville, Bachelor of Arts, Public Relations

Rachel Tarbert, Wrightsville, Bachelor of Science, Nursing

Blaire Wright, York, Bachelor of Science, Criminal Justice

Robert Cody, York, Bachelor of Science, Finance, Magna Cum Laude

Anthony Grignano, York, Bachelor of Science, Elementary Education

Nancy Hart, York, Bachelor of Science, Recreation and Leisure Administration

Warren Hartzog, York, Bachelor of Science, Behavioral Science

Jonathon Krout, York, Bachelor of Science, Behavioral Science

Chynna Noll, York, Bachelor of Science, Psychology

Niyati Patel, York, Master of Business Administration

Zachary Reynolds, York, Bachelor of Science, Criminal Justice

Brandy Soltysiak, York, Bachelor of Arts, Public Relations

Katelyn Dixon, York, Bachelor of Science, Marketing

Felicia Rodriguez, York, Bachelor of Science, Elementary Education/Special Education, Cum Laude

Cecilia Eschbach, York, Bachelor of Arts, Professional Writing, Magna Cum Laude

Heather Godfrey, York, Bachelor of Arts, Theatre, Magna Cum Laude

Theodore Hollenbach, York, Bachelor of Science, Business Administration

Matthew Miller, York, Bachelor of Science, Business Administration

Cameron Tome, York, Bachelor of Science, Business Administration

Nicholas Garofalo, York, Bachelor of Science, Psychology

Katy Motter, York, Bachelor of Science, Business Administration

Amanda Dawson, York, Bachelor of Science, Marketing

Maria Feliciano, York, Bachelor of Science, Elementary Education

Andrew Foust, York, Bachelor of Science, Secondary Education-Mathematics, Cum Laude

Tiffany Hagmann, York, Bachelor of Science, Nursing

Ethan Kavanagh, York, Bachelor of Science, Criminal Justice

Renee Nelson, York, Bachelor of Science, Elementary Education

Cristina McMillan, York, Bachelor of Science, Nursing

Tracey Price, York, Bachelor of Science, Nursing

Kyle Joines, York, Bachelor of Arts, Public Relations

Trisha Bosserman, York, Master of Business Administration

Kathryn Salter, York, Bachelor of Science, Forensic Chemistry

Steven Weimer, York, Bachelor of Science, Criminal Justice

Andrew Wertz, York, Master of Business Administration

John Douglass, York, Bachelor of Science, Criminal Justice

Jessica Buczynski, York, Bachelor of Science, Nursing

Tabitha Covington, York, Bachelor of Science, Elementary Education, Magna Cum Laude

Kyle Gleissner, York, Bachelor of Science, Criminal Justice

Phi Nguyen, York, Bachelor of Science, Accounting

Corrinne Rossum, York, Bachelor of Science, Behavioral Science

Kyle Ilgenfritz, York, Bachelor of Arts, Political Science, Cum Laude

Shaina Lucas, York, Bachelor of Arts, Professional Writing

Dustin Kyle, York, Bachelor of Science, Criminal Justice

Shelby Seaton, York, Bachelor of Arts, Mass Communications

Theodore Falk, York, Bachelor of Science, Mathematics, Cum Laude

Patricia Weaver, York, Bachelor of Science, Nursing

Christopher Stombaugh, York, Bachelor of Science, Criminal Justice

Eric Bievenour, York, Bachelor of Science, Business Administration

Haley Kline, York, Bachelor of Science, Elementary Education, Cum Laude

Kristen Snyder, York, Bachelor of Science, Psychology

Amanda Swisher, York, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude

Nabela Mohamed, York, Bachelor of Science, Sociology

Shablis Glover, York, Bachelor of Arts, Public Relations

Christopher Crimmins, York, Bachelor of Science, Biology, Cum Laude

Evelyn Simmons, York, Bachelor of Science, Nursing

Ashley Beaverson, York, Bachelor of Science, Behavioral Science, Cum Laude

Amanda Capezio, York, Associate of Science, General Studies

Heather Fernandez, York, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude

Ian Lau, York, Bachelor of Science, Computer Information Systems

Breanna, McGuigan, York, Bachelor of Science, Finance

Kristin Motter, York, Bachelor of Science, Business Administration

Kasey Sanders, York, Bachelor of Science, Biology

Fernando Torres, York, Bachelor of Science, Mechanical Engineering

Jillian Dougherty, York, Bachelor of Science, Management

Michael Slenker, York, Bachelor of Science, Computer Information Systems

Lindsey Brummert, York, Bachelor of Science, Nursing

Michael Albright, York, Bachelor of Science, Mathematics, Summa Cum Laude

Joseph Luckman, York, Master of Education

Robert Harvey, York, Bachelor of Science, Biology, Magna Cum Laude

Michael Lucchesi, York, Bachelor of Science, Business Administration

Karlee Ilgenfritz, York, Bachelor of Science, Recreation and Leisure Administration, Cum

Laude Debra Dattisman, York, Bachelor of Science, Nursing

Grant Glatfelter, York, Bachelor of Science, Psychology

Katie Messinger, York, Bachelor of Science, Nursing

Tina Stover, York, Master of Business Administration

Alicia Velek, York, Bachelor of Science, Mathematics, Summa Cum Laude

Walter Herman, York, Bachelor of Arts, English Literary Studies, Summa Cum Laude

Nicolle Brennan, York, Bachelor of Science, Behavioral Science

Eliza Decoste, York, Bachelor of Science, Criminal Justice

Kaitlin Heim, York, Bachelor of Science, Nursing, Summa Cum Laude

Brittney Godfrey, York, Bachelor of Science, Elementary Education, Summa Cum Laude

Christina Smith, York, Bachelor of Science, Business Administration

Hannah Copenheaver, York, Bachelor of Arts, International Relations, Cum Laude

Garrett Wise, York, Bachelor of Science, Computer Information Systems, Magna Cum Laude

Juliana Lau, York, Bachelor of Science, Psychology

Zane Shubert, York, Bachelor of Science, Criminal Justice

Kieran McGhee, York, Bachelor of Arts, English Literary Studies, Magna Cum Laude

Carol Henderson, York, Doctoral, Nursing Practice

Christopher Albright, York, Bachelor of Science, Criminal Justice

Jessica Vehar, York Haven, Bachelor of Science, Elementary Education

Erin Knight, York Springs, Bachelor of Science, Elementary Education, Cum Laude