York College's commencement ceremony was 10:15 a.m. Saturday, May 12, on the campus mall.

Graduates are:


Airville:

Krista Karen Grove, BS, Criminal Justice, Magna Cum Laude

Mitra Zahra Honardoost, BS, Criminal Justice,

Daniel C. Melato, BS, Business Administration

Heather Ellen Robinson, BS, Criminal Justice


Brogue:

Jessica Marie Keesey, BS, Elementary Education, Magna Cum Laude

Stacy R. Houck, MED, Educational Leadership Concentration


Dallastown:

Natalie Ann Staley, BS, Nursing, Cum Laude

Elliot Martin, BS, Biology, Magna Cum Laude

Rebekah A. Dietrich, BS, Elementary Education

Dylan G. Hoffman, BS, Business Administration

Erin Kennedy, BA, Public Relations

Charles L. Mann IV, BS, Accounting

Erin E. McCracken, BS, Recreation & Leisure Administration

William L. Russell, BS, Criminal Justice

Nathan Lynn Staley, BA, Professional Writing

Amy N. Zeigler, BS, Elementary Education


Delta:

Brittany Nicole Taylor, BS, Nursing, Cum Laude

Clinton Maddox Jenkins, BA, Political Science, Summa Cum Laude


Dover:

Joshua D. Ehrman, BA, History, Cum Laude

Megan Lynn Garner, BS, Nursing, Cum Laude

Jaron William Starner, BS, Marketing, Cum Laude

Amanda Jean Hoffman, BS, Biology, Summa Cum Laude

Michaela M. Allison, MS, Adult Nurse Practitioner

John Mark Alpaugh, BA, Professional Writing

Erik Joseph Deller, BS, Biology

Thomas Clark Fenstermacher, BA, Philosophy

Amanda Jean Garner, BA, Mass Communication

Adam Gress, BA, Mass Communication

Doyle Francis Hurst, MBA, Management Concentration

Aimee N. Lerew, BS, Nursing

Sierra Faye Wesko, BS, Nursing

Tracy Lynn Williams, BS, Biology

Amanda Parshall, BS, Finance and Economics, Magna Cum Laude


East Berlin:

Megan Elizabeth Black, BA, Public Relations


Etters:

Jami Renee Lewis, BS, Psychology

Olivia Michele Stofko, BS, Marketing


Fawn Grove:

Amanda Michelle Wienecke, Graphic Design

Timothy M. Cardenuto, BS, Electrical Engineering

Kelly Rae Welsh, BS, Biology


Felton:

Jessica Ann Bosley, BS, Psychology

Jessica Rae Conrad, BS, Psychology

Amanda Marie Goddard, BS, Criminal Justice

Lisa Ann Knisley, MS, Adult Nurse Practitioner

Lauren Marie Robinson, BA, Fine Art


Glen Rock:

Sierra L. Dell, BS, Nursing

Felicia A. Warner, BA, Political Science, Magna Cum Laude

Andrew J. Walker, BS, Mathematics, Summa Cum Laude

Ashley Wanda Forbes, BS, Entrepreneurship

Dylan Matthew Heath, BS, Business Administration

Rachel Lee Jarrett, BS, Forensic Chemistry

Samuel Oliver Lindle, BS, Criminal Justice

Casey Erin Lynch, BA, Theatre

Stephanie Nicole Rice, BS, Biology

Melissa Lyn Scrivnor, BS, Secondary Education/Mathematics

Elizabeth Ann Wood, BS, Criminal Justice

Emily Ann Wood, BS, Criminal Justice


Glenville:

Charles Daniel Hertz, BS, Chemistry, Magna Cum Laude


Hanover:

Zachary Ryan Clabaugh, BS, Sport Management

Jana Marie Arentz, BS, Elementary Education, Cum Laude

Brooke Olivia Reynolds, BS, Clinical Laboratory Science, Cum Laude

Natalie J. Temple, BA, History, Cum Laude

Erica Mahinalani Hockensmith, BS, Nursing, Magna Cum Laude

Joni S. Hoffman, BS, Nursing, Magna Cum Laude

Michael Warren Rudy Jr., BS, Secondary Education/Mathematics, Magna Cum Laude

Brittany Alicia Shafer, BS, Elementary Education, Magna Cum Laude

Joseph Alan Sheely, BA, Fine Art, Magna Cum Laude

Summer Lee Smith, BS, Nursing, Magna Cum Laude

Michele Lynn Warner, BS, Nursing, Magna Cum Laude

Nicholas John Weldon, BS, Respiratory Care, Magna Cum Laude

Colleen Frances Walker, BS, Elementary & Special Education, Summa Cum Laude

Drew Wicke, BS, Computer Science, Summa Cum Laude

James Patrick Ayers, BA, Public Relations

Jennifer M. Bouligny, BS, Nursing

Cory James Boyle, BS, Computer Science

Molly Rose Corey, BS, Sport Management

Sarah E. Eckard, BA, Public Relations

Kristen Marie Eskew, BA, international Relations

Erica L. Garrett, AS, Business Administration

Kyle Murphy, BS, Finance

Kristen Nicole Nickey, BS, Business Administration

Aaron D. Repman, BA, History

Bonnie J. Sorensen, BS, Nursing

Matthew Robert Strausbaugh, BA, History

Amanda Marie Tawney, BS, Elementary Education

Katelyn Regina Thoman, BA, Political Science

Nicholas Jude Tipton, BS, Accounting


Hellam:

Ethan Thomas Benedict, Hellam, BS, Mechanical Engineering, Cum Laude


Jacobus:

Jacline Alexandra Carrelle, BS, Recreation & Leisure Administration


Lewisberry:

Petr Frankin Boshinski, BA, History, Magna Cum Laude


Manchester:

Kimberly Gebhart, BS, Behavioral Science

Justin M. Mann, MBA, Continous Improvement Concentration

Briana Kay Marowsky, BS, Early Childhood Education


Mount Wolf:

Adam K. Gemmill, MBA, Continuous Improvement Concentration

Anthony Ryan Holbert, BA, Political Science

Cortni Rentzel, BS, Accounting


New Freedom:

Thomas D. McKenna III, BA, History

Joseph P. Adams, BS, Sport Management

Patrick Benecewicz, BS, Forensic Chemistry

Adrienne Le, Blaydon, MS, Adult Nurse Practitioner

Jason Burns, BS, Finance

Olivia K. Castriota, BA, Mass Communication

Ryan Thomas Lhotsky, BA, Political Science

Adam John Schreiber, BA, Graphic Design


Railroad:

Robert William Bailey, BS, Computer Science


Red Lion:

Ashley Ann Sipe, BS, Elementary Education, Magna Cum Laude

Elizabeth Corrie Bluett, BS, Biology, Summa Cum Laude

Caitlin A. Hartzel, BS, Recreation & Leisure Administration

Troy Alan Kohler, BS, Mechanical Engineering

Stephen Mario Kolar, BA, Professional Writing

Geri Lynn Leidy, BS, Behavioral Science

Ryan Andrew Poff, BS, Criminal Justice

Amy Judith Sorflaten, BS, Management

Laura R. Wheeler, MBA, Marketing Concentration


Seven Valleys:

Crystal Lynn Bastress, BS, Nursing, Cum Laude

Jasmine Marie Perfect, BA, Graphic Design and Fine Art, Cum Laude

Andrew Eugene Sprenkle, BS, Accounting, Cum Laude

Johanna Caroline Slankard, BS, Biology

Andrew Lewis Markle, BS, Elementary Education

Valerie A. Ruff, BS, Clinical Laboratory Science


Shrewsbury:

Nichole E. Broadwater, BA, Professional Writing

Sarah Catherine Herold, BS, Psychology

Alexandra Marie Webster, BA, History

Teresa Ann Wentz, BS, Business Administration


Spring Grove:

Casey Marie Conway, BS, Elementary Education, Magna Cum Laude

Heather Nichole Geiman, BS, Criminal Justice, Magna Cum Laude

Laura Elizabeth Walter, BS, Elementary & Special Education, Summa Cum Laude

Spencer Edward Armstrong, BS, Accounting

Thomas Raymond Goff, Accounting

Marisa Ann Herman, BS, Finance

Jason Lynn Hershey, BS, Business Administration

Dawn Marie McKenzie, MS, Adult Nurse Practitioner

Lauryn Michele Prowell, BA, international Relations

Nathan E. Sterner, BS, Behavioral Science

Gage Weaver, BS, Nursing


Stewartstown:

Matthew John Fenske, BS, Marketing

Lindsey Gemmill, BA, Graphic Design, Cum Laude

Mallory Lynn Swetland, BS, Business Administration, Summa Cum Laude

Holly Michelle Anderson, BS, Marketing

Cameron Melanie Colbert, BS, Criminal Justice

Matthew Arthur Cunningham, BS, Forensic Chemistry

Christen April Hunt, BS, Behavioral Science

Alexandra Grace Mitchell, BA, Spanish

Nicole Neville, BS, Business Administration

Stephany Dawn Nonemaker, BS, Nursing

Robert Destel Ragland, BA, Political Science

Emily Anne Rietschy, BA, international Relations

Michele M. Taylor, MS, Nurse Anesthetist

Michelle Linda Tomasini, BS, Marketing

Brittany Mae Valentin, BS, Nursing


Thomasville:

Tyler Matthew Clayton, AS, Criminal Justice

Rita Jane Lenz-Clayton, MS, Adult Nurse Practitioner

Todd A. Shaffer, BS, Computer Science


Wellsville:

T. Kegan Brumagen, BS, Biology, Summa Cum Laude


Windsor:

Jamie Candice Tyson, BA, Secondary Education/Social Studies and History, Summa Cum Laude

Rachel Marie Zelinske, BS, Nursing, Summa Cum Laude


Wrightsville:

John Wesley Dixon, BS, Business Administration, Cum Laude

Dylan Thomas Giandalia, BS, Sport Management

Stephanie Lauren Johnson, BS, Psychology, Magna Cum Laude

Daniel S. Robertson, BS, Continuous Improvement Concentration


Yoe:

Kelsey Elizabeth McFerran, BS, Behavioral Science, Cum Laude


York:

Nana Otoo Adams, BS, Psychology

Brooke Susan Allen, MS, Nurse Anesthetist

Kelly Patricia Allen, BS, Psychology, Cum Laude

Brian W. Anderson, AS, Criminal Justice

Derek Allen Anderson, BS, Biology, Magna Cum Laude

Adam Kristopher Bange, AS, General Studies

Megan Claire Barshinger, BS, Psychology

Dana Michelle Barth, BS, Behavioral Science

Melissa S. Bell, MED, Educational Leadership Concentration

Kaitlin M. Benson, BA, Philosophy

Joseph Stephen Blanschan, BS, Biology

Christopher Michael Boyd, BA, History

Stephen Patrick Burciaga, BA, History

Bernadette Lea Chafardon, BS, Nursing

Alexis C. Chila, BS, Sport Management, Cum Laude

Jason Michael Cluck, BS, Computer Science

Alejandro Cora III, BS, Psychology

Edenise Cordero-Santiago, BS, Behavioral Science

Monica Joy Mae Coulson, BS, Biology, Magna Cum Laude

Sarah Elizabeth Coy, BS, Marketing

Casey Lyn Daugherty, BS, Behavioral Science

Jordan Christopher Dehoff, BS, Supply Chain Operations Management, Magna Cum Laude

LaTicia Rene DeLauder, BS, Mathematics

Ashley Susanne DeMarco, BA, Speech Communication, Cum Laude

Sara Margaret Dusman, BS, Marketing

Matthew Nathan Eberle, BA, History

Kaitlyn Mae Eichelberger, BA, Public Relations

Casey J. Englert, BA, Public Relations

Alexis Briana Fissel, BA, Secondary Education/English, Summa Cum Laude

Micki Sue Flaharty, BS, Business Administration

Dianne J. Fuhrman, BS, Sociology

Jason William Fuhrman, BS, Accounting

Hannah Bell Geesey, BS, Nursing

William Evan Gillespie, BS, Criminal Justice

Shablis Monet Glover, AS, Business Administration

Andrew Christopher Green, BA, Mass Communication

Kelsey E. Green, BS, Criminal Justice

Daniel Patrick Griffin, BA, History

Devin R. Harbold, BS, Marketing

Sarah Jane Hayes, BS, Elementary Education, Summa Cum Laude

Elizabeth A. Heil, BS, Elementary Education, Magna Cum Laude

Connor Hennigan, BS, Criminal Justice

Mellissa Ann Henry, BA, Professional Writing and Philosophy, Cum Laude

Kayla L. Henze, BS, Business Administration

Ashley Nichole Herman, BS, Elementary Education

Dorie Eleanor Heyer, BA, Mass Communication

Lyndsey Jo Hoover, BA, Secondary Education/English

Victoria Nicole Hope, BS, Biology

Kristin E.A. Houck, BS, Nursing

Kristi Lynn Howell, BS, Elementary & Special Education, Magna Cum Laude

Tacyra Jackson, BS, Behavioral Science

Aaron Jacobs, MBA, Finance Concentration

Abby S. Jacobs, BS, Psychology, Magna Cum Laude

Jerica Lynn Jules, BS, Finance

Allison Nicole Klinedinst, BS, Sociology, Magna Cum Laude

Chad Michael Landis, BS, Chemistry

Heather Marie Laughman, BS, Elementary & Special Education

Sokkim Lay, BS, Recreation & Leisure Administration

Jessica Lynn Leathery, MS, Nurse Anesthetist

Erin Martha Leber, MS, Adult Nurse Practitioner

Victoria Anne Lehr, BA, Secondary Education/Social Studies and History, Summa Cum Laude

Scott Allen Loesch, BS, Accounting, Magna Cum Laude

Leslie Diane London, BS, Nursing

Sherry K. Lookofsky, MS, Nurse Educator

Danielle Alysse Lowe, BS, Nursing

Karen Meiler Lukacs, BA, Secondary Education/English

Stephanie M. Luke, BS, Biology, Cum Laude

Inga Marie MacDonald, BS, Nursing

Lauren Michelle Malerich, BS, Marketing, Magna Cum Laude

Royce Patrick Masek, BA, Political Science

James, T. Mathison, BA, Graphic Design

Clara A. Matthews, BS, Nursing

Carlos F. McDonald, BS, Finance

Michaela McDonald, BS, Early Childhood Education

Morgan Ashley Mickley, BS, Elementary Education, Cum Laude

Kyle Jack Miller, BS, Elementary Education, Cum Laude

Nicolaus M. Miller, BA, English Literary Studies

Jessica A. Minnich, BS, Criminal Justice

Philip S. Myers, BA, History

Trudi Ann Nardo, MBA, Finance Concentration

Christopher Robert Nelson, MBA, Management Concentration

Huynh Duy Nha, BS, Business Administration

Alexandra Francine Oliver, BS, Nursing

Somaly Deborah Ouk, BS, Management

Kyle Thomas Price, BS, Management

Jonathan Dale Randolph, AS, General Studies

Samantha Jo Randolph, BA, History

Tiffany Marie Raybin, BS, Accounting, Cum Laude

Zachary T. Rehman, BS, Management

Chad Eric Richardson, BS, Psychology

Austin David Rickrode, BS, Management

Stephen Zeigler Roberts, Mass Communication

Kelsey Lynn Rohrbaugh, BS, Nursing, Summa Cum Laude

Justin Cameron Ross, BS, Biology, Summa Cum Laude

Matthew J. Roth, MBA, Continuous Improvement Concentration

Elizabeth K. Sanders, BS, Marketing, Cum Laude

Jeremy C. Schaale, BS, Criminal Justice and Behavioral Science

Melissa A. Schneider, BS, Elementary Education

Abbie L. Seiple, BS, Psychology, Magna Cum Laude

Katelyn Marie Senft, BS, Accounting

Craig M. Shapiro, BS, Recreation & Leisure Administration

Bryan Matthew Sheaffer, BS, Business Administration

Brittney Nicole Shearer, BS, Nursing, Magna Cum Laude

Benjamin M. Smith, BS, Sport Management

Emily Marie Smith, BS, Nursing, Summa Cum Laude

Sean M. Smith, BS, Forensic Chemistry

Zachary Neil Snellbaker, BS, Finance

Barbara Ann Spahr, BS, Nursing

Jennifer Spahr, BS, Elementary & Special Education

Kylee Rae Spangler, BA, Secondary Education/English

Lydia Ellen Stayer, BS, Elementary & Special Education, Summa Cum Laude

Jenna Lee Stein, BS, Nursing, Summa Cum Laude

Christopher Evans Stombaugh, BS, Criminal Justice

Stephanie Storme Streicker Albright, BS, Behavioral Science

Eric Stephen Strock, BA, History

Rachelle Megan Swartz, BS, Nursing

Terry L. Sweitzer, BS, Marketing

Janelyn Tineo-Lopez, BS, Business Administration

Karl Martin Tschanz, BS, Accounting

Nicholas Veron, BS, Criminal Justice

Michelle Elizabeth VonStein, BS, Nursing, Magna Cum Laude

Sara Marie Waggoner, BS, Psychology

Kellsey J. Wagman, BS, Psychology

Heather Marie Wallick, MS, Adult Nurse Practitioner

Lauran Michelle Weber, BS, Sociology

Nathaniel James Werth, BS, Mathematics

Teresa L. Wilson, BS, Clinical Laboratory Science, Cum Laude

Christopher E. Wise, BA, Mass Communication and Public Relations, Cum Laude

Zhiwen Zhou, BS, Nursing, Cum Laude


York Haven:

Abby Grace Householder, BS, Behavioral Science, Magna Cum Laude


Yorkana:

Chae Maree Kline, BS, Elementary Education, Summa Cum Laude