Following is Friday's schedule of York-Adams sports events. Scores will be posted when they become available.

FRIDAY

High School Boys' Basketball

Bermudian Springs Tournament

Dover 72, Conrad Weiser 51. F

Camp Hill 43, Bermudian Springs 42. F

York Suburban Tournament

Dallastown 65, Kennard-Dale 44. F

Lancaster Mennonite 64, York Suburban 61. F

Hanover Tournament

Columbia 63, Shippensburg 57. F-OT

Hanover 55, Littlestown 38. F

Lower Dauphin Tournament

Central Dauphin East 62, Cedar Crest 57. F

Lower Dauphin 70, Spring Grove 60. F

Carlisle Tournament

Hatboro-Horsham 48, Mechanicsburg 40. F

Carlisle 49, South Western 42. F

Donegal Tournament

Elizabethtown 62, West York 53. F

Donegal 62, Warwick 44. F

Annville-Cleona Tournament

Northern Lebanon 54, Middletown 53. F

Annville-Cleona 49, York Tech 33. F

York High Tournament

Williamsport 79, Reading 70. F

York High 66, South Philadelphia 61. F

Gettysburg Tournament

Red Lion 40, Cedar Cliff 37. F

Gettysburg 67, New Oxford 58. F

Boiling Springs Tournament

Northern 55, Greenwood 50. F

Boiling Springs 56, Susquehannock 29. F

Lititz Christian Tournament

Hershey Christian 39, Biglerville 35. F

Lititz Christian 55, York Country Day 6. F

Central Tournament

Bishop McDevitt 63, Penn Manor 52. F

Eastern 60, Central 56. F

Southern Huntingdon Tournament

Mt. Union 68, Fairfield 40. F

Southern Huntingdon 39, Juniata 34. F

Conestoga Christian Tournament

Salem Christian 48, Berks Christian 36. F

Christian School of York 52, Conestoga Christian 39. F

High School Girls' Basketball

New Oxford Tournament

Gettysburg 40, York Suburban 39. F

New Oxford 49, Shippensburg 36. F

Red Lion Tournament

Manheim Township 57, Boiling Springs 26. F

Red Lion 70, McCaskey 39. F

Biglerville Tournament

Hanover 36, York High 25. F

Biglerville 52, Littlestown 11. F

Hempfield Tournament

Lancaster Catholic 57, Dallastown 47. F

Hempfield 64, Carlisle 42. F

Camp Hill Tournament

Northeastern 44, Downingtown East 41. F

Camp Hill 66, Upper Dauphin 55. F

Spring Grove Tournament

Central Dauphin 71, Eastern 31. F

Spring Grove 53, Mechanicsburg 50. F

Big Spring Tournament

South Western 48, Middletown 41. F

East Pennsboro 51, Big Spring 43. F

Northern Tournament

Bermudian Springs 31, Hershey 25. F

Dover 51, Northern 46. F

Penn Manor Tournament

Kennard-Dale 60, Central 56. F-OT

Penn Manor 43, Daniel Boone 37. F

Harrisburg Christian Tournament

Millersburg 34, Fairfield 31. F

Harrisburg Christian 30, Bible Baptist 22. F

Elizabethtown Tournament

Susquehannock 70, Annville-Cleona 32. F

Elizabethtown 43, Brandywine Heights 28. F

Columbia Tournament

Steel-High 101, New Hope Academy 14. F

Columbia 69, Lancaster County Christian 16. F

St. Maria Goretti Tournament

Delone Catholic 36, St. Paul's 22. F

High School Swimming

Dallastown at Cumberland Valley
--Boys: Cumberland Valley 103, Dallastown 83. F
--Girls: Cumberland Valley 110, Dallastown 75. F

South Western at Gettysburg
--Boys: South Western 116, Gettysburg 53. F
--Girls: South Western 112, Gettysburg 58. F

High School Wrestling

Dover at Cumberland Valley Tournament, 3 p.m.

Delone Catholic at Solanco Invitational, 5 p.m.

South Western at Williamsport Tournament, 5 p.m.

Hanover 54, Susquehannock 24. F

High School Bowling

York Tech at Lebanon (Cedar Lanes), 3:30 p.m.

High School Ice Hockey

CPIHL

Red Land 14, West York 4. F

Dallastown 3, Elizabethtown 2. F

Northern York 6, York Suburban/Irish 0. F

College Wrestling

York 22, Messiah 19. F

College Swimming

Gallaudet, PSU-Altoona at York
--Men's: York 64, PSU-Altoona 31. F; York 86, Gallaudet 9. F
--women's: York 65, PSU-Altoona 28. F; York 63, Gallaudet 31. F