The following students at Dover Area High School have been named to the honor rolls for the 4th marking period of the 2013-14 year.

DISTINGUISHED

SENIORS:

Logan Ambrose, Ryan Arnold, Matthew Barshinger, Mia Becker, Shea Beierschmitt, Brynn Black, Brianna Crone, Summer Dacheux, Eric Davis, Katelynne Elicker, Holly Ensor, Brianna Figerhoot, Kylie Foust, Marcie Gerrick, Marissa Gittrich, Brianna Holmes, Ashentay Kearse, Haley Klinedinst, Ryan Kotzman, Megan Lokhaiser, Christien McGinnis, Cameron Miller, Mackenzie Mills, Quaadir Otto-Smallwood, Gabriella Portelles, Megan Repman, Grace Shaub, Paige Sheridan, Ashlyn Shoemaker, Bryce Smith, Morgan Wagner, Brendan Warren, Amanda Williams, Sarah Yinger.

JUNIORS:

Robert Barton, Morgan Beichner, Morgan Brown, Elizabeth Cook, Ryan Cook, Justin Crowl, Miranda DeLauter, Lauren Elicker, Kari Faychak, Jacob Gelsinger, Allison Hanna, Madison Herman, Kenyon Hoopes, Megan Irwin, Elizabeth Knaub, Annie Kurz, Owen Lauer, Brittani Lesher, Kayla Miller, Kelshaliz Rodriguez, William Shearer, Alexis Shock, Matthew Speir, Nathaniel Stauffer, Steven Stoy, Alysha Sweitzer, Hannah Taylor, Hannah Tucci, Katelyn Wilt, Ciara Woleslagle.

SOPHOMORES:

James Alpaugh, Kirsten Arcarese, Brady Bennett, Abigail Bosley, Derek Breneman, Daniel Chase, Natalie Cutright, Alaina Eicholtz, Brooke Firestone, Meghan Goodman, Kasey Hall, Breann Heindel, Kayla Heiner, Kyle Horn, Denis Johnson, Kate Kann, Sarah Kistner, Kelsey Kitzmiller, Zackary Lang, Alyssa Lawton, Mary Legore, Hunter Link, Cierra Malehorn, Casey Marshall, Jordyn May, Robert Maze, Kayli Nye, Erica Peters, Isabella Portelles, Andrew Rhodes, Mayson Schmidt, April Shaffer, Kyle Sharp, Evan Spears, John Sterner, Emily Stover, Madison Strain, Aaron Thomas, Samantha Thomas, Garrett Wallick, Kaylynn Warner, Sierra Withrow, Joshua Wolgamuth, Joseph Zutell.

FRESHMEN:

Mikala Arnold, Anna Becker, Meredith Becker, Hailey Bitner, Lindsay Brenneman, Christina Chen, Joanne Ezibe, Ryan Gladfelter, Tobias Goebeler, Kaylyn Gordon, Nathaniel Hamme, Kathryn Heilman, Justice Hivner, Michael Kozuch, Hunter Kushner, Alyssa Kuykendall, Warren Landis, Emma Long, Hannah Maute, Emma McCoury, Jordan McGinnis, Alison Murray, Mackenzie Patterson, Sierra Piatt, Cassandra Root, Kathryn Seigle, John Sengia, Kilie Smith, Maya Sutton, Hannah Williams, Kayla Williams.

HONOR

SENIORS:

Kody Altland, Rachael Altland, Krystal Anderson, Scott Becker, Michaela Bell, Haley Benner, Shienna Butler, Korinn Copenheaver, Drew Coyle, Brianna Crossan, Amanda Decker, Courtney Evans, Megan Fink, Danielle Foeks, Holly Fox, Brittany Geiselman, Cory Grudovich, Alayah Hall, Mason Hall, John Heilman, Brady Hilbert, Christopher Juba, Whitney Kennedy, Christopher Kornbau, Brian Lehman, Marissa Lira, Angel Lopes, Ashley Lucabaugh, Samantha Mann, Brooke May, Ciatlin Mendel, Lauryn Messner, Jesse Morrow, Savannah Peck, Whitney Pequignot, Alexis Peters, Noah Rogers, Justis Rupp, Chevy Walters, Krista Warner, Hunter Warren, Zoey Workman, Koi Xapakdy, Kaycee Yommer.

JUNIORS:

Alexandria Aspey, Shyanne Baublitz, Khirsten Beard, Carson Berkheimer, Emily Coeyman, Alison Conner, Andrew Daddario, Charles Dashnaw, Prker Dienes, Hannah Eckenrode, Dominique English, Nicole Fenn, Jacob Fetrow, Jacob Fizkee, Isaiah Green, Alexander Hamme, Allison Harlacher, Jonathan Hayes, Samantha Heilman, Gavin Heltebridle, Jared Holmes, Stephanie Hull, Brooke Hurley, Rachael Keagy, Alexander Keppler, Cierra Leathery, Rachel Lehman, Abigail Leto, Jedidiah Lieberknecht, Casey Long, Ebony Lopes, Wyatt Love, Saunder Mayer, Marissa McMahon, Katelyn Melder, Rowan Minney, Levi Murphy, Casey Owens, Abigail Patterson, Alexis Potts, Anastasia Quaglione, Neil Querry, Paige Rehm, Brett Reiber, Kevin Rigby, Gerrick Ruffner, Taylor Scearce, Nathaniel Sennett, Dakotah Shaffer, Deanna Sharp, Nicole Sitler, Noah Slater, Dvonne Swanston, Abigail Teaford, Noah Wise, Melody Witmer, Emily Yinger.

SOPHOMORES:

Dylan Barton, Jordan Baum, Kyle Beamer, Peter Behr, Tyler Blazosky, Jessica Blymire, Joshua Bradley, Michelle Brady, Summer Brady, Mickayla Brennan, Hannah Byorick, Matthew Campisi, Lindsay Copenheaver, Joshua Dashnaw, Madison Farr, Colby Fuhrman, Kirstin Funk, Chelsey Gladis, Kylie Glatfelter, Sean Gulyas, Paige Hartman, Josiah Helsel, Jaret Hilbert, Koleman Hoffman, Joshua Hogan, Matthew Holmes, Austin Jewitt, Anne Jones, Gordon Kelley, Hannah Koval, Robert Kromer, Xavier Landon, Sierra Laughead, Durran Ledbetter, Luke Lightner, Nina Lopez, Savannah Martin, Jacob Miller, Maddison Miller, Payton Miller, Drew Myers, Erika Myers, Samantha Myers, Megan Nace, Rachel Napierskie, Elisa Palma, Aliyah Perez, Emily Reynolds, Jobe Sayres, Tanner Scheib, Christopher Seabrooks, Kyra Shoemaker, Hunter Snyder, Emily Spaulding, Zachary Strasbaugh, Kirstyn Swancer, Tucker Thomas, McKensie Tome, Shawn Wilmot, Marilyn Wolbert.

FRESHMEN:

Zachary Altland, Cameron Aspey, Kira Bartlett, Sara Baublitz, Dalton Boll, Jordan Brownson, Tyler Carpenter, Gavyn Costabile, Lauren Deitz, Joseph Dolan, Mariah Eshleman, Jeffrey Firestone, Shelby Fobes, Julie Fox, Benjamin Gibson, Samantha Glackin, Austin Golden, Catherine Hale, Braeden Harris, Tyler Hess, Travis Hill, Alyssa Hoffman, Terran Houser, Tiffanie Jewitt, Sarah Kerr, Alyssa Lesher, Zachary Leto, Hannah Lieberknecht, Abigail Lower, Stone Mason, Joshua Matson, Madison McDowell, Hunter Merrick, Truman Metz, Alex Miller, Austin Miller, Courtney Miller, Trey Neiman, Melena Paulino, Austin Peck, Eden Petrilla, Sabrina Pinder, Alison Potts, Alden Ruffner, Andrew Shaffer, Noah Shearer, Zachary Shriver, Ashley Smith, Amanda Snook, Dylan Spahr, Ethan Staub, Kale Stermer, Sarah Sweitzer, Allyson Swords, Maria Todd, Rachael Wagner, Rebekah Yingling.