York College's commencement ceremony was 10:15 a.m. Dec. 18.

Graduates are:

ASSOCIATE DEGREES:

Jeffrey Capezio, Hellam, General Studies

April Conway, Dover, Criminal Justice

Megan Croft, Red Lion, General Studies

Kyanna Daugherty, Dover, General Studies

Jordan Mitzel, York, Business Administration

Chad Riley, New Oxford, Criminal Justice

BACHELOR'S DEGREES:

Brittany, Alfone, York, Criminal Justice

Nicholas Altland, York, Nursing, Summa Cum Laude

Dylan Anglada, Airville, Criminal Justice

Sandra Arnold, York, Marketing

Judith Ayers, New Park, Mass Communications and Political Science

Karen Bailey, Hanover, Respiratory Care

Cassandra Beaumont, Dallastown, Nursing

Ryan Bechtel, York, Respiratory Care

Kristen Bennett, Hanover, Nursing

Jennifer Beste, Shrewsbury, Early Elementary Education, Cum Laude

Justin Billet, York, Mathematics

Jennifer Bixler, York Haven, Nursing

Christopher Bloschichak, Hanover, Criminal Justice

McKenzie Bowman, Hellam, Nursing, Summa Cum Laude

Sarah Bradley, Dover, Accounting

Thomas Brigman, Wrightsville, Biology

Zachary Brown, York, English Literary Studies


Advertisement

Chad Brown, Manchester, Criminal Justice

Deborah Burger, East Berlin, Nursing

Angelina Burkhardt, Mount Wolf, Criminal Justice

Suzanne Burt, York, History

Caanen Churukha, New Oxford, Philosophy

Michael Crumling, Windsor, Fine Art

Brittany D'Onofrio, York, Behavioral Science

Amanda Damron, Hanover, Business Administration

Benjamin Davids, Glen Rock, Criminal Justice

Megan Deardorff, Dover, Behavioral Science

Devon Dellinger, York, Nursing

Robert Denoncourt, Yoe, Management, Cum Laude

Nathan DeRose, Stewartstown, Professional Writing, Cum Laude

Jesse Diehl, York, Chemistry

Alicia Dietz, Etters, Nursing

Nicholas Dowd, Stewartstown, Secondary Education-Biology, Cum Laude

Lacy Dubbs, Gettysburg, Early Elementary/Special Education, Magna Cum Laude

Krista Ducommun, York, Nursing

Margaret Eckles-Ray, York, Political Science

Brandon Fairchild, York, Management

Katelynn Fauth, York, Behavioral Science

Brittany Fishel, York, Early Elementary Education, Magna Cum Laude

Ryan Forgione, Stewartstown, Philosophy

Gail Franey, Littlestown, Business Administration

Michael Gable, York, Marketing

Marlene Galante, New Freedom, Business Administration

Kristen Gardiner, York, Criminal Justice

Bruce Gemmill, Dallastown, Secondary Education-Social Studies and History

Kyle Gillespie, Shrewsbury, History

Monica Gingrow, York, Early Elementary Education

Ryan Gladfelter, Dover, Nursing

Matthew Gladfelter, Glenville, Mechanical Engineering

Paul Glassmoyer, York, Criminal Justice, Magna Cum Laude

Lindsay Godfrey, Felton, Nursing

Sherry Golzari, Dallastown, Nursing

Caryn Goodhart, Spring Grove, Business Administration

Jessica Graves, Stewartstown, Nursing

Laura Greene, Brogue, Nursing, Magna Cum Laude

Abby Groft, Hanover, Nursing

Taylor Gunder, Red Lion, Engineering Management

Amber Haar, East Berlin, Behavioral Science

Drew Harlacher, Dover, Mechanical Engineering, Cum Laude

Joshua Harris, Hanover, History

Leigh Heist, York, Behavioral Science

David Hoffmann, York, Business Administration

Kelsey, Holden, New Freedom, Early Elementary Education

Erin Hudson, York, Biology

Zachary, Huff, Hanover, Secondary Education-Mathematics

Heather Hughes, Windsor, Nursing

Emily Jannotta, Hanover, Marketing

Richard Janosky, Dover, Chemistry

Courtney Johnson, Stewartstown, Speech/Communications

Tyler Kauffman, Spring Grove, Political Science

Beverly Keiser, Glenville, Information Systems/Development

Shelley Kern, York, History

Aaron Kikola, Felton, History

William Klinedinst, York, Professional Writing

Robert Krebs, York, Early Elementary/Special Education, Magna Cum Laude

Andrew Kuhl, New Freedom, Political Science

Elisa Laughman, New Oxford, Nursing

Alek Leiphart, Red Lion, History, Cum Laude

Amber Lindt, Dover, Psychology, Cum Laude

Ryan Livingston, York, Accounting

Brittany MacFadden, New Freedom, Nursing

Todd, Maciejewski, Red Lion, Recreation and Leisure Administration

Cynthia Maradiaga, York, Early Elementary Education, Cum Laude

Nicole Marchio, New Freedom, Early Elementary Education, Cum Laude

Jeanette Mares, New Oxford, Management

Casey Maschke, York, Nursing

Brianna McCabe, Red Lion, Secondary Education-English, Cum Laude

Jason McClellan, York, Music

April Melato, Airville, Secondary Education-Social Studies and History

Lindsay Miller, York, Graphic Design

Morgan Miller, Biglerville, Nursing

Diana Moore, Glen Rock, English Literary Studies, Cum Laude

Latisha, Murray, York, History

Aaron, Neff, Hallam, Criminal Justice

Victoria Newton, Stewartstown, International Relations

Megan Noll, Abbottstown, Early Elementary Education

Danielle Nusbaum, Manchester, Nursing

Chelsea Owens, York, Finance

Emily Pauly, York, Business Administration

Rafael Perez, York, Biology, Cum Laude

Nicholas, Pier, York, Computer Information Systems, Summa Cum Laude

Emily Platts, Mount Wolf, Political Science

Rachael Polan, York, Nursing, Cum Laude

Yann Potier, York, Supply Chain Operations Management

John Preis, York, History

Kayla Pucillo, Red Lion, Nursing, Magna Cum Laude

Jennifer Rausch, York, Early Elementary/Special Education, Magna Cum Laude

Carrie Reall, Shrewsbury, Biology

Renee Reeb-Fohl, York, Nursing

Ashley Rineman, Hanover, Nursing

Dycelie Rivera, York, Business Administration

Brian Roby, Stewartstown, Criminal Justice

Jacob Roupe, Fawn Grove, Sport Management

Nikki Santivasci, Glen Rock, History, Magna Cum Laude

Ashton Severns, York, Computer Information Systems, Cum Laude

Danielle Shapiro, York, Nuclear Medicine Technology

Taylor Shenberger, York, Spanish, Summa Cum Laude

Katelyn Shutt, Dover, Nursing, Cum Laude

Laura Slagle, York, Business Administration

Victoria Smith, East Berlin, History

Kyle Smith, Windsor, Graphic Design

Crystal Smith, Hanover, Nursing

Alexis Snell, York, Early Elementary Education, Magna Cum Laude

Antoinette Snyder, Manchester, Psychology

Nathan Staub, York, Nursing

Heather Stump, Windsor, Nursing

Holly Tillman, Stewartstown, Graphic Design

Kelsey Toscano, Brogue, Nursing

Alix Unwin, York, Psychology, Cum Laude

Maxleen Valentin-Rodriguez, York, Early Elementary/Special Education, Magna Cum Laude

Michael Vause, York, Business Administration

Stephanie Voshell, York, Nursing

Luke Walker, Dallastown, Political Science

Tianna Weaver, Spring Grove, Criminal Justice, Cum Laude

Justin Webb, New Freedom, Graphic Design

Tuesday Wilson, Hellam, Nursing

James Woof, York, Sociology

Lauren Zortman, Red Lion, Early Elementary Education, Magna Cum Laude

MASTER'S DEGREES:

Timothy Beckley, York, MBA

Derek Bennett, New Freedom, MBA

Emmett Butler, York, MBA

Chu Cong, York, MBA

Guy Copenheaver, Spring Grove, MBA

Michael Feight, Dover, MBA

Stacie Gross, York, MBA

Zachary Grove, Dover, MBA

Lindsay Hamilton, Etters, MBA

Shawn Hawk, York, MBA

Abby Keefer, East Berlin, MBA

James Laughlin, Hanover, MBA

Daniel Leiphart, York, MEd

Aimee Miller, East Berlin, MEd

Eric Minor, New Park, MBA

Haydn Morris, York, MBA

Nakesha Muldrow, York, MBA

Daniel Pritchett, Yoe, MBA

Mark Renoll, York, MBA

Philip See, Manchester, MBA

Eric Wolfgang, York, MEd