York County Department of Elections and Voter Registration has released totals for write-in candidates in the Nov. 5 general election, and numerous candidates won positions with just a handful of write-in votes.

Dozens of races are tied, and the winners will be decided by drawing numbers from a tin during an elections meeting Nov. 25.

Below is a list of winners, followed by races which must be determined by the drawing of numbers.

WINNERS

Currier, Leslie...........School Director Eastern York

Capps, Patricia............School Director South Eastern

Medice, Glenn........... School Director York City

Jones, John........Supervisor Fairview Township (Jones took 1217 votes to beat Scott Hockenberry, who appeared on the ballot and got 1,163 votes.)

Smith, Larry......Council Delta

Knott, Maria.......Council Delta

Young, Kathy Ann.........Council Delta

Jones, Joan..........Mayor Delta

Dodson, Victor........Council East Prospect

Roberts, Lacy.........Tax Collector Fawn Grove Township

Diehl, Jeremy.......Council Glen Rock

Frederick, William........Council Goldsboro

Snavely, Elizabeth.........Council Goldsboro

Kinney, Robert.........Council Goldsboro

Wible, Edward........Council Hallam

Henise, Mark............Council Hallam

Ehrman, William.........Council Jacobus

Dell, Brian.......Tax Collector Jacobus

Ritz, Jennifer.......Council Jefferson

Purcell, Andrew.........Mayor Lewisberry

Groft, Patrick......Tax Collector Lewisberry

Stauch, Marcia.......Tax Collector Manchester

Starner, Maureen.......Mayor Mount Wolf

Davis, Dan.........Council Mount Wolf

Brooks, Glen.......Council North York

Spearman, James........Mayor Railroad

Shaub, Robert.........Council Railroad

Carmichael, Douglas.........Council Railroad

Nitsch, Thomas.........Council Railroad

Wagner, Doug.......Mayor Seven Valleys

Stiles, Zachary.....Council Seven Valleys

Stiles, William.....Council Seven Valleys

Dietrich, David......Council Seven Valleys

Bahn, Brenda......Council Windsor

Lloyd, Marlin.......Council Windsor

Hildebrand, Wayne.......Mayor Winterstown

Keeny, Edward.......Council Winterstown

Richardson, Yvonne......Council Winterstown

Hildebrand, Lowell......Council Winterstown

Smith, Donald.....Council Winterstown

Nelson, Alan......Council, Wrighsville Ward 3

Beard, Susan Gail......Council Yoe

Vehar, Patrick......Council York Haven

AUDITORS (WINNING)

Holmes, David...........Auditor Carroll Township

Miller, Jean.........Auditor Chanceford Township

Cherry, Shannon........Auditor Codorus Township

Schell, Robert..........Auditor East Manchester Township

Wyman, Andrew..........Auditor Franklin Township

Wurtz, Joe...... Auditor Jackson Township

Jones, John........Auditor Fairview Township

Pickens, Michelle....Auditor Lower Chanceford Township

Ruffatto, Steven.......Auditor Manchester Township

Anderson, William......Auditor Manheim Township

Secord, Robert......Auditor Monaghan Township

Davenport, Troy......Auditor Newberry Township

Rutzebeck, Mindy......Auditor North Hopewell Township

Grudi, Ray......Auditor Paradise Township

Kadyszewski, Frank ....Auditor West Manheim Township

Barber, David........Auditor West Manheim Township

Frey, Ann......Auditor Fawn Grove Township

TIES

York Haven Borough Council

North York Borough Council

Tax Collector.....Goldsboro

Auditor......Jacobus

Auditor.......Jacobus

Auditor......Mount Wolf

Auditor......New Salem

Auditor......Windsor

Cutshall, Marlin and McCoy, Pat, tied for Auditor in Conewago Township

Jones, John and Mickle, Daniel, tied for Auditor in Fairview Township

Auditor......Fawn Township

Auditor.......Franklin Township

Auditor.......Franklin Township

Auditor......Heidelberg

Auditor.......Hellam Township

Auditor....Jackson Township

Auditor...... Newberry Township

Auditor.....Peach Bottom Township

Auditor.....Warrington Township

Auditor......Windsor Township

Auditor......Dover

Auditor.....Hallam