BOROUGHS

Cross Roads

Mayor, 4-Year Term

John Leonard (R)

Council, 4-Year Term (4 seats)

Richard Bisker, Jr. (D)

Richard Reimschssel (D)

Phyllis Hershner (R)

Dianna Leonard (R)

Dallastown

Mayor, 4-Year Term

Terry Meyers (R)

Council, 4-Year Term (4 seats)

Gina Smith (R)

Thomas Metz (R)

Bernell Kohler (R)

Paul Liesman (R)

Delta

Mayor, 4-Year Term

Council, 4-Year Term (4 seats)

Diane Stilwell (R)

Edna Crothers (R)

Whitney Kemp (R)

Anne Buecker (R)

Dillsburg

Mayor, 4-Year Term

Wendell Hollinger (D)

Council, 4-Year Term (4 seats)

Hal Anderson (R)

Matthew Fawber (R)

John Richardson, Jr. (R)

Holly Kelley (R)

Dover

Mayor, 4-Year Term

Richard Pope (R)

Council, 4-Year Term (4 seats)

Romaine Bishop (D)

Joseph Sabold (R)

Lori Koch (R)

Thomas Slusser, Jr. (R)

East Prospect

Mayor

Council (2 seats)

Fawn Grove

Mayor, 4-Year Term

Bradley Frey (D)

Council, 4-Year Term (4 seats)

James McFadden (D)

Kenneth Zimmerman (D)

Shon Compher (R)

James Morris (D)

Felton

Mayor, 4-Year Term

Gary McBrien (R)

Council, 4-Year Term (3 seats)

Susan Golden (R)

Mary Lader (R)

R.


Advertisement

Todd Shenk (R)

Franklintown

Mayor, 4-Year Term

James Adams (R)

Council, 4-Year Term (3 seats)

Sharon Blouch (R)

Russell Rupp (R)

Glen Rock

Mayor

Council, 4-year term (3 seats)

Richard Shiles (R)

Douglas Young (R)

Council, Unexpired 2-year term (1 seat)

Richard Shiles (R)

Goldsboro

Mayor

Council, 4-Year Term (4 seats)

Hallam

Mayor, 4-Year Term

Paul McCleary (D)

Council, 4-year term (3 seats)

Raymond Moose, Jr. (R)

Council, Unexpired 2-year term (1 seat)

William Fitzpatrick (D)

Hanover

Mayor, 4-Year Term

Ben Adams (R)

Council

Ward 1, 4-Year Term (1 seat)

Gerald Funke (D)

Ward 2, 4-Year Term (1 seat)

William Reichart (R)

Ward 3, 4-Year Term (1 seat)

Ward 4, 4-Year Term (1 seat)

Ward 5, 4-Year Term (1 seat)

Jacobus

Mayor, 4-Year Term

Gregory Gruendler (R)

Council, 4-Year Term (4 seats)

William Eshenour (R)

Roger Coleman (R)

Jeffrey Hammers (R)

Jefferson

Mayor, 4-Year Term

Jim Sanders (D)

Council, 4-Year Term (3 seats)

Marlyn Stauffer (D)

David Loeffler (D)

Lewisberry

Mayor, 4-Year Term

Matthew Kiner (D)

Council, 4-Year Term (4 seats)

Nora Sowers (D)

Mary Pelton (D)

Daniel Soltis (R)

Mark Keener (D)

Patrick Groft (R)

Loganville

Mayor, 4-Year Term

Butch Geller (D)

Nelson Ahrens (R)

Council, 4-Year Term (4 seats)

Robert Norton (R)

James Hawk (R)

Ronald Tombesi (R)

David Loudenslager (R)

Manchester

Mayor, 4-Year Term

Martin Keister (D)

Council, 4-Year Term (4 seats)

Gene Wilson (R)

Marshall McAdams (R)

Thomas Brenner (R)

Adam Bowman (R)

Mount Wolf

Mayor, 4-Year Term

Council, 4-Year Term (4 seats)

Ronald Witmer (R)

Patrice Poet (R)

Donald Dierdorff (R)

New Freedom

Mayor, 4-Year Term

Jeffrey Halapin (R)

Council, 4-Year Term (4 seats)

Brady Terrell (R)

Dennis Sarpen (R)

Gene Andrews (R)

Ken Earll (R)

New Salem

Mayor, 4-Year Term

Grace Angotti (R)

Council, 4-Year Term (4 seats)

Susan Barley (R)

Kim Martin (R)

Kathleen Yeater (R)

North York

Mayor, 4-Year Term

Kenneth Staab (R)

Council, 4-Year Term (4 seats

Vivian Amspacher (D)

Sandra Hinkle (D)

Thomas Kuhn (D)

Joyce Teare (R)

Mark Tyler (R)

Richard Shank (D)

Railroad

Mayor

Council, 4-Year Term (3 seats)

Red Lion

Mayor, 4-Year Term

Steven Kopp (R)

Walter Hughes (R)

Council, 4-Year Term (4 seats)

Zachary Zelger (R)

Bella Fix (R)

Giuseppe Ferranti (R)

Danielle Kabacinski (R)

Cynthia Barley (R)

Antonino Musso (R)

Garby Snell (R)

Kelly Henshaw (R)

Seven Valleys

Mayor

Council (3 seats)

Shrewsbury

Mayor, 4-Year Term

Peter Schnabel (R)

Council, 4-Year Term (3 seats)

Jason Traband (R)

Christopher Skoglind (R)

Richard Buchanan (R)

Spring Grove

Mayor, 4-Year Term

Dolores Aumen (D)

Council, 4-Year Term (4 seats)

Edward Morin (R)

Michael Altland (D)

Richard Legore (D)

Kristin Phillips-Thomas (D)

Stewartstown

Mayor, 4-Year Term

Bonner Smith (R)

Council, 4-Year Term (3 seats)

Bill Gemmill (R)

Gordon Wisnom, Sr. (R)

Kenton Kurtz (R)

Wellsville

Mayor, 4-Year Term

Andrew Slothower (R)

Council, 4-Year Term (2 seats)

Glenn Staub (R)

Darryl Boyd (R)

Greg Groshek (D)

West York

Mayor, 4-Year Term

Samuel Firestone (R)

Charles Wasko (R)

Council, 4-Year Term (4 seats)

Mary Wagner (R)

Nicholas Laughman (R)

Shelley Metzler (R)

Walt Anderson (D)

Brian Wilson (D)

Josef Uhrich (R)

Joseph Mummert (D)

Samuel Firestone (R)

Tim Berkheimer (R)

Thomas Koons (R)

Shane Louthian (R)

Skip Franklin (R)

Windsor

Mayor, 4-Year Term

Larry Markel (R)

Council, 4-Year Term (4 seats)

Brenda Kramer (D)

Rebecca Whiteley (D)

Winterstown

Mayor

Council, 4-Year Term (4 seats)

Wrightsville

Mayor, 4-Year Term

Neil Habecker (R)

Council, 4-Year Term

Ward 1 (1 seat)

Gregory Scritchfield (R)

Ward 2 (1 seat)

Crystal Bolton (R)

Ward 3 (1 seat)

Yoe

Mayor, 4-Year Term

John Sanford (R)

Council, 4-Year Term (4 seats)

Barry Myers (R)

Seth Noll (R)

Regan Strausbaugh (R)

York Haven

Mayor, 4-Year Term

Keith Rode (R)

Ryan Anderson (R)

Council, 4-Year Term (4 seats)

Bryan Householder (R)

Margaret Malehorn (R)

Yorkana

Mayor, 4-Year Term

Robert Palacios (R)

Council, 4-Year Term (4 seats)

Ruthann Palacios (R)

Donald Daugherty (R)

Marvin Henise (R)

Rosalyn McElhenny (R)

CITY

York City (at large)

Mayor, 4-Year Term

C. Kim Bracey (D)

Carol Hill-Evans (D)

Joe Beltrante (D)

Council, 4-Year Term (2 seats)

Cynthia Martin (R)

Henry Nixon (D)

Aaron Anderson (D)

Renee Nelson (D)

Council, Unexpired 2-Year Term (1 seat)

David Satterlee (D)

TOWNSHIPS

Carroll Township

Supervisor, 6-Year Term (2 seats)

David Holmes (D)

Frederick Feldman (R)

Ron Rudy (R)

Andy Ritter (R)

Brian Schmick (R)

Pietro Picciurro (R)

Jared Rimmer (R)

Raymond Rizzilli (R)

Frank Robell, Jr. (R)

Chanceford Township

Supervisor, 6-Year Term (1 seat)

Bradley Smith (R)

Codorus Township

Supervisor, 6-Year Term (1 seat)

Lamar Glatfelter (R)

Conewago Township

Supervisor, 6-Year Term (1 seat)

Daryl Hull (R)

William Gingerich (R)

Dover Township

Supervisor, 6-Year Term (2 seats)

Michael Husson (R)

Stephen Stefanowicz (R)

Madelyn Shermeyer (R)

Todd Lamparter (R)

Steven Miller (R)

Steve Parthree (R)

East Hopewell Township

Supervisor, 6-Year Term (1 seat)

Richard Seitz, Jr. (R

East Manchester Township

Supervisor, 6-Year Term (1 seat)

Dave Naylor (R)

Fairview Township

Supervisor, 6-Year Term (1 seat)

Scott Hockenberry (R)

William Brown (R)

David Brinton (R)

Supervisor, Unexpired 2-Year Term (1 seat)

Robert Stanley, Jr. (R)

Fawn Township

Supervisor, 6-Year Term (1 seat)

Robert Birley (R)

Franklin Township

Supervisor, 6-Year Term (1 seat)

David Sprigg (R)

Al Smith (D)

Heidelberg Township

Supervisor, 6-Year Term (1 seat)

Larry Sterner (R)

Hellam Township

Supervisor, 6-Year Term (1 seat)

Martin Reed (D)

Galen Weibley (R)

Hopewell Township

Supervisor, 6-Year Term (1 seat)

David Wisnom (R)

Jackson Township

Supervisor, 6-Year Term (1 seat)

Jonathan Holmes (R)

Supervisor, Unexpired 2-Year Term (1 seat)

Richard Yingling, Jr. (R)

Lower Chanceford Township

Supervisor, 6-Year Term (1 seat)

Alan Taylor (R)

Lower Windsor Township

Supervisor, 6-Year Term (1 seat)

Jim Hooper (R)

Gerald Kellner (R)

Manchester Township

Supervisor, 6-Year Term (2 seats)

Rodney Brandstedter (R) [eri: Check to see if he is running for a 4-year term: ]

David Brosend (R)

Michele Schanbacher (R)

Manheim Township

Supervisor, 6-Year Term (1 seat)

David Shue (R)

Matthew Muir (R)

Monaghan Township

Supervisor, 6-Year Term (1 seat)

John Whitehouse (R)

Brad Bock (R)

Newberry Township

Supervisor, 6-Year Term (2 seats)

Ernest Helmick (R)

Dwayne Smith (R)

David Cantrell (R)

Sherilyn Kanyuck (R)

William Toothaker (R)

Clarence Snyder (R)

Robert Conley (R)

North Codorus Township

Supervisor, 6-Year Term (1 seat)

Rodney Shearer (R)

North Hopewell Township

Supervisor, 6-Year Term (1 seat)

Duston Grove (R)

Paradise Township

Supervisor, 6-Year Term (1 seat)

Clark Craumer (R)

Peach Bottom Township

Supervisor, 6-Year Term (1 seat)

Sammy McConnell (D)

David Gemmill (R)

Wesley Carter (D)

Frank Diamond (R)

Penn Township

Commissioner At Large, 4-Year Term (2 seats)

Phillip Heilman (R)

Wendell Felix (R)

Shrewsbury Township

Supervisor, 6-Year Term (1 seat)

Paul Solomon (R)

Earl Schuckman (D)

Spring Garden Township

Commissioner, 4-Year Term

Ward 2 (1 seat)

Eric Lehmayer (R)

Ward 4 (1 seat)

Matthew Shorb (R)

Springettsbury Township

Supervisor, 6-Year Term (2 seats)

John Bumsted (R)

Robert Yanover (R)

Kathleen Phan (R)

Larry Crumling (D)

Mark Swomley (R)

Don Bishop (R)

Springfield Township

Supervisor, 6-Year Term (1 seat)

E. Lamar Lehman (R)

Warrington Township

Supervisor, 6-Year Term (2 seats)

Robert Stoner (R)

David Calderone (R)

John Dockery (R)

Billie Lake (R)

Al Hayes (R)

George De Frain (R)

Supervisor, Unexpired 2-Year Term (1 seat)

Billie Lake (R)

Washington Township

Supervisor, 6-Year Term (1 seat)

Daniel McGregor (R)

West Manchester Township

Supervisor, 6-Year Term (1 seat)

David Markel (R)

West Manheim Township

Supervisor, 6-Year Term (2 seats)

Brian Blettner (R)

Jeremy Ault (R)

Gregory Wentz (R)

Matthew Gelazela (R)

David Barber (D)

Andrea Reca (D)

Frank Kadyszewski (R)

Windsor Township

Supervisor, 6-Year Term (1 seat)

Jo Anna Shovlin (R)

York Township

Commissioner, 4-Year Term

Ward 2 (1 seat)

George Jones (R)

Ward 4 (1 seat)

Albert Granholm (R)